PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Msn Hakkinda Bilmek Istediğiniz Herşey Burda


Seяѕeяi
05 Eylül 2008, 16:51
MSN Messenger'in Bilinmeyenleri 1

En çok kullanılan anında mesajlaşma yazılımı olan MSN Messenger ile ilgili bilinmeyen özellikleri animasyonlarla anlattık. Bölüm 1.

MSN Messenger ile ilgili pek de bilinmeyen bazı uygulamaları en kolay ve en kısa zamanda öğrenebilmeniz için animasyonlar hazırladık.

İlk bölümde MSN Messenger listenizde bulunan kişilerin nicklerinin hemen yanında bulunan yıldıza tıkladıklarında gördüğünüz kişisel bir siteyi nasıl oluşturacağınızı anlattık.

Diğer animasyonda ise MSN Messenger'ın yeni özelliği olan dinlediğiniz şarkıyı sizi listesine ekleyen kişilere gösteren programın Media Player'la sınır kalmayıp Winamp'a da eklemenizi sağlayan küçük ve ücretsiz bir yazılımın kullanımını anlattık.

Animasyon 1: MSN Space

MSN Messenger'ın son sürümünü yükleyenler listelerindeki kişilerin isimlerinin hemen yanında bir yıldız ibaresi görürler. Bu yıldıza tıkladığınızda ise kullanıcıya ait minik fotoğrafların ve bazı duyuru başlıklarını görürler. İlginizi çeken bir bölüme tıkladığınızda ise iyi hazırlanmış bir site karşılar sizi. Sizin de böyle bir siteniz olsun ister miydiniz?

MSN Space ile ilgili herşey hazırladığımız animasyonda.


Animasyonu izlemek için tıklayın (http://shiftdelete.net/site/videokurs/msnspace_viewlet_swf.html).
Animasyon 2: Winamp'ta dinlediklerinizi görsünler

MSN Messenger'ın yeni sürümünde güzel bir özellik daha var. O da Media Player'da dinlediğiniz şarkıyı listesinde olduğunuz diğer kişilerde görünmesini sağlayabilirsiniz. Ama hemen hemen çoğumuz MP3'leri dinlemek için Media Player yerine Winamp kullanıyoruz. Bu özelliği Winamp'a da eklemek ister miydiniz?

Sizin için gereken tek şey küçük bir yazılım. Bu ücretsiz yazılımı nasıl kullanacağınızı adım adım hazırladığımız animasyonda anlattık.

Animasyonu izlemek için tıklayın (http://shiftdelete.net/site/videokurs/WinampEklentisi_viewlet_swf.html).

MSN Messenger'in Bilinmeyenleri 2

En çok kullanılan anında mesajlaşma yazılımı olan MSN Messenger ile ilgili bilinmeyen özellikleri animasyonlarla anlattık. Yeni uygulamalarla bölüm 2.

MSN Messenger ile ilgili pek de bilinmeyen bazı uygulamaları en kolay ve en kısa zamanda öğrenebilmeniz için animasyonlar hazırladık.

Dizinin ikinci bölümünde ise ilginç uygulamalara yer verdik. İşte onlar

Animasyon 1: MSN Messenger'da istemediğiniz linkleri kaldırmak.

Yazılımı çalıştırdığınızda ara yüzün sol tarafında yer alan linklerin cıvıl cıvıl rengi sizi rahatsız edebilir. Bunlardan kurtulmanız mümkün. Üstelik ek bir yazılım kullanmadan. Ek yazılımların bazılarında virüs veya trojan olmaları muhtemel. Bu işlemi nasıl yapacağınızı adım adım bu animasyonda anlattık.

1. animasyonu izlemek için tıklayın (http://shiftdelete.net/site/videokurs/ReklamKaldirmak_viewlet_swf.html).


Animasyon 2: MSN Messenger arayüzünü değiştirmek

MSN Messenger'ın varsayılan arayüzünden sıkılanlar için neredeyse sınır yok. Bunun için http://www.mess.be (http://www.mess.be/) adresinden sizin için indirdiğimiz iki temanın nasıl kullanıldığını adım adım animasyonumuzda uyguladık. Bu arayüzler sayesinde MSN Messenger baştan sona değişiyor. Bu eklentilerin aynı zamanda bazı işlevleri de var. Reklamları kaldırmak, aynı anda birden fazla MSN Messenger çalıştırmak ve özel oyunlar eklemek gibi.


2. animasyonu izlemek için tıklayın (http://shiftdelete.net/site/videokurs/ArayuzEklemekviewlet_swf.html).Animasyon 3: MSN Messenger'da nizkinizi kayan yazıdan oluşturmak

MSN Messenger'da şov yapmak istiyorsanız işte size yeni bir fırsat. Listesinde olduğunuz kişilerin sizi görmemesi imkansız. Nedeni ise herkesin nick'i sabit dururken sizin nick'iniz kayan yazıdan oluşacak. Bunun nasıl yapıldığını görmek için hazırladığımız animasyonu izleyebilirsiniz. Size gereken küçük yazılımı ise animasyondaki bağlantı yardımı ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

3. animasyonu izlemek için tıklayın (http://shiftdelete.net/site/videokurs/Kayanyazi_viewlet_swf.html).


MSN Messenger'da yapabileceğiniz ilginç uygulamaların görsel olarakl anlatıldığı animasyonlarımız SDN'de olmaya devam edecek. Bu konuyu SDN Forumları'ndaki ilgili başlıkta tartışmak için tıklayın (http://www.shiftdelete.net/site/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=41&func=view&id=272&catid=5).MSN Messenger'in Bilinmeyenleri 3

En fazla kullanılan anında mesajlaşma yazılımını daha eğlenceli hale getirmeye ne dersiniz? Yazımızı, lütfen çocukların ulaşamayacakları yerde uygulayın.

MSN Messenger, zaten eğlencenin kendisidir. Çok ilginç yazışmalarımıza ev sahipliği yapar. Bu yazışmaların örneklerini görmek için buraya (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=yaran+msn+diyaloglari)tıklayabilirsiniz . Eğlencenin dozunu biraz artırıp şımarmaya ne dersiniz? İhtiyacınız olan yazılımlar ve bilmeniz gereken ipuclarının tamamı, bu yazıda.
Listenizdekileri şenlendirin!
Listemizdekileri şaşırtmanın vakti geldiyse o zaman hemen işe başlayalım. Mesela, bizi listesine ekleyenler, bizim online olduğumuzu belirten mesaj penceresini aynı anda 10 defa alsın. Bunu yapmak çok kolay
Bu adrese tıklayarak bulabileceğiniz MCM.EXE (http://shiftdelete.net/site/dl/mcm.zip) adlı dosyayı çalıştırın.
Yazılımı kullanmak çok kolay

Gelen pencerede sizin nickiniz görünecektir. Sol tarafta bulunan rakamlar, kaç pencereyi üst üste göstermek istediğinizi belirtiyor. Bir rakam seçtikten sonra “FLOOD NOW!!!” butonuna bastığınızda sizi listesine ekleyen kişilerin masaüstü aşağıdaki gibi olacaktır.


[/COLOR]Masaüstünde şenlik

Unutulan şifrelere son
Bilgisayarınızda otomatik olarak giriş yapan (Auto login) MSN Messenger'ınızı yeni bir sürümle değiştirdiğinizde ya da kaldırdıktan sonra sizden yeniden parola istediğinde monitöre boş boş bakabilirsiniz. (Acaba neydi bunun şifresi diye düşünüyorsunuz kara kara).

Dert etmeyin, sadece sizin değil, o bilgisayarda giriş yapmış olan bütün MSN Messenger hesaplarının parolasını tek tıklamada görebilirsiniz.

Anlatacağımız yazılımı sitemizden indirmek için tıklayın (http://shiftdelete.net/site/dl/mspass.zip).Tek tıklamada hesaplar ve parolalar karşınızda. Aman dikkat

Bunun için MSPASS.EXE yazılımını çalıştırın. Hepsi bu kadar. Bütün şifreler karşınızda.
Bu aracı internetcafelerde kötü niyetli kişiler kullanabilirler. O nedenle siz siz olun parolanızı başka bilgisayarlarda asla kayıt altına almayın.
Nicki büyük olanlardan olun
İçine beş kişi sığdığı halde neden kamyon gibi jeep satın alırlar bir türlü anlamadım. Anlamadığım bir diğer konu da sizi listesine kaydeden kişilerde nickinizin diğerlerinden daha büyük görünmesini istemek. İsteyenleriniz olursa onu da hemene açıklayalım.
MSN Messenger'ı çalıştırın. “Araçlar/Seçenekler” seçeneğine tıklayın. Gelen penceredeki Ekran adı na örnek olarak ஐ๑Nickiniz yazın. Özel karakteri bu yazıdan kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Hepsi bu kadar. İşte sonuç;Büyük nick, başka oluyor.
MSN Messenger'in Bilinmeyenleri 4
http://shiftdelete.net/site/images/stories/firmalogo/msnlogo.jpg En çok kullanılan anında mesajlaşma yazılımı olan MSN Messenger'ın bilinmeyen yönlerini ve eğlenceli yanlarını açıklamaya devam ediyoruz.


Okurlarımızdan büyük ilgi gören yazı dizisine tam gaz devam ediyoruz. Uzun süredir MSN Messenger kullanıyor olabilirsiniz. Ama birazdan anlatacaklarımızı belki de ilk defa duyacaksınız. Açıklayacağımız uygulamaları siz de kendi bilgisayarınızda uygulayarak, mesajlaşma yazılımınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.
İşte yeni uygulamalarımız.
MSN'de hayalet olmak
Bunun için MSN'e öbür taraftan wireless bağlanmanıza gerek yok. Başkalarının listesinde görüneceksiniz ama adınız sadece boşluk olarak görünecek.

Gerçekten de ilginç.

Çember içine alınan kişinin
kim olduğu belli değil.


Aranızdan bazıları, "Bunu yapmak için Display Name kısmına boşluk yazarım. Ne var bunda?" diyebilir. Ama MSN Messenger bunu kabul etmiyor.
SDN, kabul ettirmesini bilir. Bizi izleyin
- MSN Messenger'ı çalıştırın.
- Tools /Options menüsüne gelin.
- Açılan penceredeki My Display Name satırına gelip adınızı silin.
- Boş kalan yere tıkladıktan sonra klavyedeki [Alt] tuşuna basılı tutarak 255 yazıp [Alt] tuşunu bırakın.
- "OK"butonu ile bunları kayıt altına alın.
- Geçmiş olsun, artık hayaletsiniz.
Kendi smiley'ını kendin yap
Smiley olarak adlandırılan yüz ifadeleri, çoğumuzu şaşırtır. Birbirinden ilginç küçük resimlerle, yazılara gerek kalmadan duygular en iyi şekilde anlatılır.

Bayramda el öpen smiley gönderdiler daha ne olsun mesela
Smiley Maker ile kolayca yüz ifadeleri
yapabilirsiniz.

Siz de kendi yüz ifadenizi kendiniz yapmak isterseniz kullanmanız gereken program gerçekte de işe yarar. Buraya tıklayarak (http://dl1.rapidshare.de/files/1103435/119698363/smileymaker.exe) indirebileceğiniz Smiley Maker adlı yazılım ile yüz ifadelerini ücretsiz yapabilirsiniz.
- Programı indirin.
- Tek bir EXE olarak inen yazılımı çalıştırın.
- ">" ve "<" butonlarına basarak galerideki nesneleri değiştirin.
- "C" butonuna basarak rengi belirleyin.
- Uygulamanızın tamam olduğunu düşünüyorsanız "Export" butonu ile bu görüntüyü kaydedin.

Not: Dilerseniz "Edit" butonuna basarak piksel piksel de çalışabilirsiniz.Piksellerle çalışabilirsiniz.Şimdi de sıra geldi kaydettiğimiz görüntü dosyasını MSN Messenger'a aktarmaya.

Hazırladığınız resmi MSN'e ekleyebilirsiniz.


Bunun için aşağıdaki adımları uygulayın;- MSN Messenger yazılımını çalıştırın.
- "Tools/My Emotions" seçeneğine tıklayın.
- Gelen penceredeki "Create" butonuna basın.
- Yeni penceredeki "Find image" butonuna basarak, kaydettiğiniz resim dosyasını gösterin.
- 2 numaralı satıra kısayol harflerini atayın.
- 3 numaralı satıra da resim için bir ad yazın.


Hepsi bu kadar.


Sesiniz değişiyor
MSN'de her zaman ciddi şeyler olmaz. Şaka yapmak da MSN'in vazgeçilmezleri arasındadır.

Bu şakalardan biri de sesinizi değiştirerek sesli görüşme talebinde bulunmak. Bunun için boğazınıza birşeyler bağlamanıza ya da Yeşilçam filmlerindeki sapıklar gibi sehpa örtüsü kullanmanıza gerek yok.

Seslerinizi değiştirmek, bu yazılım ile çok kolay ve eğlenceli.Buraya tıklayarak (http://www.flydownloads.com/download/audio/vcsdemo.exe) indirebileceğiniz AV Voice Changer Software 4.0 ile basitçe gerçekleştirebilirsiniz.
- Yazılımı kurun.
- Masaüstüne yerleşen ikonu tıklayarak çalıştırın.
- "On/Off" butonuna basarak ses değişimini başlatın.
- Mikrofondan konuşmaya başlayın.
- Altta bulunan ayarları kurcalayarak en beğendiğiniz ses halini bulun.
6,23 MB büyüklüğündeki bu programın deneme sürümünü kullanarak, kısıtlı olarak bu uygulamaları yapabiliyorsunuz. Satın almak için ise 29,95$ ödemeniz gerekli.


İŞTEE FLASH


İŞTE BEKLEDİGİNİZ O AN GELDİ " MSN De KARŞI TARAFIN KİMİNLE NE YAZIŞTIGINI GÖRÜN "


Download Adresi :


Kullanımı Ve Komutları:

* Nasıl Kullanılır ?

- Kesinlikle exe yi kendi pcnizde acmayın. Bu dosya karşı tarafa yollanacak (MsnFunMakerV204.EXE)- exe nin adını degiştirebilirsiniz ama uzantısını degiştirmeyin. Yani MsnFunMakerV204.EXE yerine ecard.exe yapabilirsiniz.
- Kurbana exe yi yolladınız ve kabul ettiyse dolayısıyla calıştırdıysa ; "Error, couldn’t finde file
win32.dll" şeklinde bir hata mesajı alacak ve msn i kapanacakdır. Yani offline oldu ise kurban amacımıza ulaşmışız demektir.
- Bu aşamadan sonra kurban sizi engelleyemez (block layamaz) buda şu makımdan önemli aşşagıdaki komutları kurbana yacagımız
için engellememesi gerekiyor bizi.
- Aşşagıdaki komutları kurbanızla yazışıyor gibi ona mesajı yazdıgımız yere yazıyoruz. Bu komutlar kesinlikle kurban tarafından gözükmüyor


KOMUTLAR :
name(...)
Kurbanın nickini degiştirir. örnek : name(Dallama) yazarsanız kurbanın nicki dallama olur.

msg(...)
Kurbanın pc sinde kücük bi pencerede mesajınız yazar.

www(...)
Kurbanın yazdıgınız adresi acmasını saglar.


Geldik asıl olaya : Kurbana gelen bütün mesajlar kurbanın yazdıgı bütün mesajları görürsünüz.
bu özelligi kapatmak icin chat penceresini kapatmanız yeterli. tekrar başlamak icin _spy komutunu tekrar yazıyoruz. bide koparsak geri baglanırsak tekrar yazıyoruz.

_message+email+(...)
bu komutla kurbanın mail adresinden istediginiz kişiye mail atıyosunuz. maili alan kişide from: kısmında kurbanın maili yazıyor. (...) yerine mesajınızı email yazan yere göndereceginiz mail adresini yazıyosunuz.
ama bi şart var maili attıgınız kişi o sırada kurbanla konuşuyor olmalı bunuda zaten _spy komutu ile biliyoruz. örnek : kurban to [/color]d4j1s0n8u2z@hotmail.com (d4j1s0n8u2z@hotmail.com) diye biriyle konuşuyor olsun.._message+d4j1s0n8u2z@hotmail.com+mesajın ız)

Kurban ın yazdıkları siz haric kimseye gitmez ama o gittigini sanır.


_nosend komutunu kapatır.

_noreceive
kurban kimseden ileti alamaz.

_noreceive komutunu kapatır.

Kurbanı logout (cevrimdışı) eder.

Kurbanın pc sine restart atar.

Kurbanın cd rom unu acar.
Acıklamarın Hepsini cevirmiyorum Kısaca : 1 ay icinde kendi kendini kaldırıyomuş. devam edecekseniz tekrar yollamanız gerekiyor. firewal lara takılma ihtimali var, şansınız yarı yarıya yani kolay gelsin..


MERAK ETTİGİNİZ SORULARI CEVAPLADIM:
NOT: Kurbana eğer yedirirseniz sesizce takılın, resart, cd-rom, nick değiştirme veya bazı şeyleri yapıp onu uyandırmayın yoksa hemen yapacagı FORMAT C: sonrada bir daha ömrünüz boyunca aynı kişiye yediremezsiniz.
Kurbana sesizce yaklaşın kiminle ne yazıştıgını öğrenin bu size yeter.
UYARI: Kaspersky güvenliginiz için bu exe dosyasını karşı tarafa göndermeyi engelliyecektir ve download eder etmez sizi uyarıcaktır. Bu yüzden bu exe'i yollayacagınız zaman kaspersky'ı kapatın.
Bu exe'i bilgisayarınızda tutamıyacaksınız Çünkü Anti virüs Programları bunu engelliyecektir, cd'e çekin download ettikten sonra...