PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnstagram Windows Phone'a da Geliyor


aŞk-ı LâL
26 Eylül 2012, 19:45
Android işletim sistemine geldikten sonra adeta seviye atlayan mobil uygulama Instagram Windows Phone platformuna da geliyor.

İlk olarak iOS platformunda ortaya çıkan fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, iOS platformunda kendi halinde bir uygulama iken Facebook'un 1 milyar dolar ödeyerek satın almasıyla ve Android platformuna gelmesiyle birlikte adeta seviye atlamıştı. Bu gelişmelerden sonra kullanıcı sayısında patlama yaşamıştı. Anlaşılana göre bu büyüme Instagram için yeterli olmamış. Çünkü uygulama yakın zamanda mobil sektörde önemli bir yere sahip Windows Phone platformuna da gelecek.
İlk olarak Nokia'nın PureMotion'ın tanıtımıyla alakalı paylaştığı bir videoda ortaya çıkan durumdan sonra çok geçmeden videoda geçen aracın Vimeo uygulamasına ait olduğu ortaya çıkmıştı. Ancak daha sonra Instagram'ın Windows Phone'a geleceği doğrulandı.
Böyle bir durumda kullanıcı sayısında yine önemli bir derece artış gözlenmesi beklenen uygulamanın 2012 sonuna doğru Windows Phone Marketplace'teki yerini alması bekleniyor.
haberler