PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkcell Müşteri Memnuniyetsizliği


fikirkolik
19 Ağustos 2011, 11:18
GSM operatörleri arasındaki büyük rekabet, doğal şartlarda, tüketiciye fayda sağlamalıydı. Fakat Turkcell, ne yazık ki bu anlayışın tamamen dışında kalıyor. 5 yıllık Turkcell kullanıcısı olarak açıkça söylemek isterim ki, Turkcell haddini fazlasıyla aşmıştır. Diğer operatör şirketleri, müşteri kazanabilmek için kampanyalar üretirken, Turkcell sunduğu kampanyalara zam yapmakla meşgul. Üstelik Müşteri Hizmetleri‘ni aradığınızda, “Zam yaptık fakat kalitemizi arttırdık.” şeklinde saçmasapan bir cevap alıyorsunuz.

Turkcell, bu amaçsız ve yanlış müşteri politikasıyla büyük bir kan kaybediyor. “Kaliteli hizmet anlayışı” şeklindeki imajını, bu kötü gidişe dur diyerek acilen kurtarmalıdır.

Araştırmalarım sonucunda edindiğim birkaç rakamsal istatistiği paylaşayım:

* Turkcell Heryone SMS paketi 10 TL’ydi. Çok zeki ve kullanıcısını düşünen(!) ziyniyet, mevcut paketin üzerine 100 MB internet paketi ekleyerek paket fiyatını 12′TL’ye yükseltti. Üstelik bu da yetmezmiş gibi, satın altığınız SMS paketini günde 167 SMS şartıyla kullanabiliyorsunuz. Yani 168. SMS = 41,5 Krş olarak ücretlendiriliyor.

Vodafone ise SMS paketini Heryöne 2000 SMS + Vodafone içi 10000 SMS = 12000 SMS’i yalnızca 9 TL’ye, hiçbir kısıtlama koymadan müşterilerine sunuyor.


* İnternet paket fiyatlarında Turkcell, 100 MB internet paketi = 10 TL, 250 MB internet paketi = 14 TL olarak ücretlendirilmiş.
Vodafone ise internet paketi için hiçbir kota sınırlaması koymadan, 7.99 TL sabit ücretle hizmet sunuyor.


* Gençleri çok düşünen(!) Turkcell, indirimli konuşma hakkı için Yüklenen TL/Gün tarifesini esas alıyor. Turkcell GencTarife’liler 12 TL yüklerse, 12 gün indirimli konuşuyor.

Vodafone hiçbir sınırlama getirmiyor. Vodafone’da 5 TL yükleseniz de, kontörünüz mevcut olduğu sürece, indirimli konuşma hakkınız sürekli devam ediyor.


Daha sayılabilecek çok madde var.

Sonuç olarak: Turkcell bir şeylere çözüm getirmezse, yakında blog sayfama, “Bye Bye Turkcell & Hoşgeldin Vodafone” konu başlığıyla bir yazı daha yazacağım.

NOT: ALINTIDIR.
Kaynak: Fikirblogu.wordpress.com (http://fikirblogu.wordpress.com/2011/08/19/turkcell-musteri-memnuniyetsizligi/)