PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hükümetten F klavye dayatması


Lovecraft
26 Ocak 2011, 04:55
Eğer yıllardır Q klavye kullanıyorsanız, hükümetin son F klavye kararı sizi endişeye düşürebilir...

http://www.chip.com.tr/images/content/20100608123520.jpg
Q klavye - F klavye kavgası tam gaz...


Okullar dahil kamu kurumlarındaki bilgisayarlarda sadece F klavye kullanılmasına yönelik çalışma başlatıldı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, okul ve kamu kurumlarında F klavye kullanımını zorunlu kılmayı planladıklarını açıkladı.

Milliyet'in haberine göre Erdem, bilgisayarda F klavye kullanımının yaygınlaşmasının önemli olduğunu söyledi. Okullarda F klavyeyi öğretmeye, kamu kurum ve kuruluşlarında da F klavye kullanmayı mecbur etmeye yönelik çalışmalarının olduğunu ifade eden Erdem, okul ve kamu kuruluşları dışındakilerin F veya Q klavye kullanabileceğini kaydetti.

CHIP Online yorumu:
Görünüşe göre Q klavye - F klavye kavgası bir kez daha alevlenmek üzere... Yıllardır tartışılan ancak bir türlü sonuca ulaşamayan bu konu, bakalım devletin son kararından sonra hangi boyutlara ulaşacak?Hükümetten F klavye dayatması - CHIP Online Haber (http://www.chip.com.tr/konu/hukumetten-f-klavye-dayatmasi_24921.html)

Raplayer
26 Ocak 2011, 19:07
Iyy iğrenç ben F klavye kullanmam. 3 yaşımdan beri Q klavyede oyun oynuyorum ben ! :blush2:

Anima_joker
09 Şubat 2011, 02:53
F klavye kullanmışlığım var ama :) nasıl kullandığımıda biliyorum. q klavyede 5 dk da yazabileceğimiz bir metni 1 saatte yazamayacaz :) herşey bitti bu kalmıştı el atmadıkları :) Hayırlı uğurlu olsun :D