PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone 5'in Gerçek Farkı Ne?


Raplayer
20 Ocak 2011, 23:22
iPhone 5 çok farklı olacak; hem de çok farklı.

Çift çekirdek işlemci ve yeni özellikler bir yana, <ADKLIK style="BORDER-BOTTOM: #cc0000 1px solid; COLOR: #cc0000; CURSOR: pointer; FONT-WEIGHT: bold; TEXT-DECORATION: none" id=adklik0 AdklikJquery1295558365497="1">iPhone</ADKLIK> 5'in asıl sürprizi başka yerde gizli...

Yeni çıkan iPhone 4'lerden bir tane edinmek istiyorsanız, biraz pişman olabilirsiniz. Engadget'ın haberine göre; Apple yepyeni bir tasarım ve içerikle yeni iPhone 5'i yaz sıcağına yetiştirmeye çalışıyor.

Engadget'ın "çok doğru kaynaklar" dediği kaynaklara göre, bu ayın başlarında CES 2011'de tanıtılan çift çekirdekli işlemciler <ADKLIK id=adklik1>iPhone</ADKLIK> 5'in içerisine de girecek. CES'te gösterilen A5 CPU'nun çok çekirdekli bir ARM Cortex A9 çip seti olması bekleniyor.
Asıl heyecan verici gelişme ise tasarımda yaşanacak. Yeni çipleriyle beraber <ADKLIK id=adklik2>iPhone</ADKLIK>'un yalnızca içinin değil dış tasarımının da büyük bir değişime uğraması beklenenler arasında. Yani iPhone 3'ten iPhone 4'e geçişte gördüğümüz rötuşlardan çok daha fazlasını, iPhone 5'te göreceğiz.

Kısacası Apple, <ADKLIK id=adklik3>iPhone</ADKLIK> 4'le yaşadığı sorunların hiçbirini tekrardan yaşamak istemiyor gibi görünüyor. Bakalım bu kez başarabilecek mi?