PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google Web Ürünleri


Raplayer
22 Haziran 2010, 15:51
Hesap Yönetimi
Dashboard
Dashboard, bir Google hesabı bulunan kullanıcıların Google sunucularında saklanan tüm kişisel verilerini görüntülemek için kullanabilecekleri bir uygulama.
http://www.google.com/dashboard/

Reklamcılık
Ad Planner
Kullanıcıların popüler web sayfaları için tahmini trafik verilerini görüntülemesine ve buna göre medya planlaması yapmasına olanak tanıyan bir servis.
http://www.google.com/adplanner/

DoubleClick For Publishers
Eski adı Google Ad Manager olan gelişmiş reklam yönetimi çözümü.
http://www.google.com/dfp/

Google AdSense
Web sitesi sahipleri için reklam ortaklığı programı. Reklam verenler ya tık başına yada bin gösterim başına verecekleri fiyatı belirler. AdWords kullanıcılarının verdiği reklamlardan web sitesi içeriği ile ilgili olanlar görüntülenir.
http://www.google.com/adsense/

AdWords
Google'ın internet reklamcılığındaki amiral gemisi ve en büyük mâli kaynaklarından biri. AdWords tıklama başına ve sitelere özel reklam seçenekleri sunmakla beraber, reklamların metin veya banner olarak gösterilmesini sağlar.
http://adwords.google.com

Google Sertifikasyon Programı
Google'ın AdWords için partner sertifikası programı. Gerekli sınavları geçen ve diğer kriterleri karşılayan ajansların ve bireylerin AdWords partneri olabilmesini sağlar.
Google Reklam Uzmanı (http://www.google.com/intl/tr/adwords/professionals/)

AdWords Website Optimizer
AdWords'e entegre edilmiş, farklı web sitesi içeriklerini analiz eden ve içeriğe en uygun reklam kampanyalarını bulmayı amaçlayan araç.
http://www.google.com/websiteoptimizer/

Google Grants
Belli ülkelerdeki kâr amaçlı olmayan kuruluşların AdWords ağındaki tık başına para veren reklamlardan ücretsiz yararlanmasını sağlayan bir sistem. Ne yazık ki Türkiye ayağı bulunmuyor.
Google Grants: In-kind advertising for non-profit organizations (http://www.google.com/grants/)

TV Ads
Şu anda yalnızca profesyonel reklamcıları, ajansları ve partnerleri hedefleyen deneme aşamasındaki CPM bazlı televizyon reklamları sistemi. Şu anda ABD'de ulusal kablo TV kanallarında deneme aşamasında.
TV Ads - AdWords - Google (http://www.google.com/adwords/tvads/)