PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teknolojide inanılmaz dönem!


aŞk-ı LâL
31 Aralık 2009, 09:47
Teknolojide inanılmaz dönem!

http://www.habercem.com/newpics/news/301220092054350201613_2.jpg

Teknoloji dünyasını derinden sarsacak yeni bir sistem üzerinde çalışılıyor

Parmaklarınızla hiçbir şey kullanmadan fotoğrafların üzerine tıklayabileceğiniz, bir kağıt parçası üzerinde oyun oynayabileceğiniz, gazete kağıdı üzerinde film izleyebileceğiniz ya da avuçlarınızın içinde hesap makinesi kullanabileceğiniz bir teknoloji düşünün...

İşte bu inanılmaz teknoloji artık çok yakında! Ted Pranav'ın geliştirdiği yazılım sayesinde tüm bunlar gerçek olacak gibi gözüküyor.

6. His (SixthSense) isimli sistemle, sadece parmaklarınızı kullanarak bilgiye nerede olursanız olun anında ulaşabileceksiniz.

Prototipi geliştirilen yeni teknoloji sayesinde dijital ve gerçek dünya tamamen bir araya geliyor. Parmak uçlarına takılan sensörlerden ve boyna takılan kamera-projektör karışımı bir cihazdan oluşan 6. his isimli sistem, dijital dünyayı birebir gerçek hayata taşıyor.

Massachusetts Institute of Technology'de çalışan uzmanların geliştirdiği 6.His'le herhangi bir yüzeyde e-postalarınızı okuyabilecek, dört parmağınızı birleştirerek fotoğraf çekebileceksiniz.

Yazılımın en güzel özelliklerinden biri de herkese açık olması. Yazılımı kullananlar yeni özellik ekleyebilecek ya da istediği gibi modifiye edebilecek. <SCRIPT language=JavaScript type=text/javascript> codeID = 9949; memberID = 1886; siteID = 2909; channelID = 3421; ptypeID = 1; dimWidth = 728; dimHeight = 90;</SCRIPT><SCRIPT language=JavaScript src="http://www.turkcealtyazi.org/images/reklam/seeBanner.js"></SCRIPT>