PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Windows'u kopyalamak imkansız


aŞk-ı LâL
24 Ekim 2009, 22:21
Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan, tüm dünyayla aynı anda satışa sunulan Windows 7’nin yıl sonuna dek 600-700 bin civarında satılmasını hedeflediklerini bildirdi.

Kişisel bilgisayarlar dün Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 7 ile tanıştı. Microsoft, kullanıcıların yeni işletim sistemini öncülü Vista’dan daha çok tercih etmelerini beklerken, Windows 7 yeni çoklu medya uygulamaları ve internette veri depolama özellikleriyle dikkat çekiyor.

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı, Windows 7 işletim sisteminin korsanını kullananların, bu kurulumun birçok özelliğinden yararlanamayacağını söyledi. Korsan yazılımın güncellenemediğini vurgulayan Kundakçı “Yarın öbür gün herhangi bir virüs karşısındaki güncellemeleri alamıyorsunuz. Bu anlamda bir kötü niyet yoksa bile gelecekteki bir kötü niyete karşı savunmasız kalıyorsunuz. Kalenizde kocaman bir delik açmış oluyorsunuz” diye konuştu.

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan da, dün tüm dünyayla aynı anda satışa sunulan Windows 7’nin yıl sonuna dek 600-700 bin civarında satılmasını hedeflediklerini bildirdi.

Windows 7’nin beta sürümünün tüm dünyada 16.5 milyon kişi tarafından kullanıldığını belirten Çağan “Türkiye, Windows 7’nin beta sürümünü kullanmada 600 bin kişiyle Brezilya’dan sonra 2. sırada” dedi. Çağan, gelecek yılın haziran ayına dek satılması tahmin edilen 3.1 milyon bilgisayarın 2.5 milyonunda Windows 7’nin kullanılacağını tahmin ettiklerini söyledi.

Windows 7 sürümlerinin son kullanıcı önerilen liste fiyatları ise ‘Windows 7 Home Basic’ için 123 dolar, ‘Windows 7 Home Premium’ için 145 dolar, ‘Windows 7 Professional’ için 236 dolar ve ‘Windows 7 Ultimate’ için 250 dolar. Öte yandan dün satışa çıkan Windows 7’ye Türkiye’de ilginin çok yoğun olduğu gözlendi. Teknomarketlerde hem Windows 7 paketinin hem de Windows ‘ yüklü yeni bilgisayar satışlarının arttığı belirtildi.