PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cebit'te ne ararsan var


aŞk-ı LâL
10 Ekim 2009, 00:59
http://rsm.turkboard.us/data/thumbnails/3/internet.gifCebit Bilişim Eurosia 2009, önceki gün kapılarını Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde onuncu defa açtı. 11 Ekim’e kadar sürecek olan fuarın bu yıl ki ana teması “Tüm sektörler Bilişimle Buluşuyor”

Cebit Bilişim Eurosia 2009'da, en son teknoloji harikalarından tutunda araç takip sistemlerinden plastik kart sistemlerine kadar iş dünyasını yakından ilgilendiren her türlü çözüme rastlamak mümkün. Hatta fuarda bireysel emeklilik şirketleri ve özel eğitim kurumları da yerlerini almış. Fuarın en dikkat çeken noktalarından biri de bakanlıkların açmış olduğu stantlar. Televizyon kanallarının da katıldığı fuarda TRT’nin standındaki F1 oyunu tüm katılımcıların gözbebeği oldu. Yaklaşık olarak 10 salona kurulan stantlara profesyonellerin oldukça yoğun ilgisi gözlerden kaçmıyor.
Biz de ilk salondan başlayarak stantlarda göz gezdiriyoruz. “Radyasyon koruyucu meleğiniz” ile tanıtımı yapılan manyetik koruyucular hemen dikkatimizi çekiyor. Küçük ve yuvarlak olan bu phoneshildleri telefonunuzun arkasına takıyorsunuz ve telefonun yaydığı radyasyon artık sizi etkilemiyor. Standtaki görevlilerden
Nazlı Çetinel Tecimeroğlu, yeni geliştirilen bu ürünü ilk kez fuarda tanıttıklarını anlatıyor. Çetinel, ürünün radyasyonu engellemek gibi bir özelliği olmadığını sadece radyasyonun etkilerini engellediğinin altını çiziyor. 34 TL’den satışa sunulan PhoneShield, eczaneler ve Arena bayilerinde satılıyor.