PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone'lar Navigasyon cihazına dönüşüyor


aŞk-ı LâL
08 Ekim 2009, 01:58
http://img190.imageshack.us/img190/6296/27trfs9navigasyondec.jpgNavigon, Türkiye için özel iPhone navigasyon uygulaması geliştiren ilk üst segment üretici oldu

Almanya merkezli şirket, pocket PC, PND (kişisel navigasyon cihazı) ve cep telefonu gibi farklı platformlar için yüksek kaliteli GPS navigasyon yazılımlarında uzman. Navigon’un iPhone için geliştirdiği çözüm, Avrupa, Kuzey Amerika ve Avustralya’daki son derece başarılı oldu ve yerel App Store’larda (Apple Uygulama Mağazası) ilk sıralara yerleşti. Yazılımın kullanımı son derece kolay kullanıcı arayüzü, iPhone ile tam uyum sağlıyor. Navigon’un geliştirdiği Speed Assistant, gerçek tabela göstergesi ve yol boyunca kişisel ilgi noktalarını işaretleyen gelişmiş ve sade haritalar gibi özellikler yazılımın en önemli ayrıntıları. iPhone’un kendi fonksiyonlarından da yararlanan uygulama, telefonun adres defterindeki kişiler için navigasyon bilgisi sağlamanın yanında otel, restoran gibi belirlenmiş noktaları doğrudan arama olanağı sunuyor. Navigasyon işlemi sürerken bulunan lokasyon ya da varış noktasını e-mail ile paylaşmak ve iPod’dan müzik dinlemek de mümkün.
Navigon MobileNavigator, OS 3.0 ya da daha ileri bir işletim sistemi yüklü iPhone 3G ve iPhone 3GS ile kullanılabiliyor. GPS uygulaması indirildikten sonra, yazılım ve harita verileri doğrudan cihazın hafızasına yükleniyor. Böylece, navigasyon sırasında haritaların yüklenmesini beklemeye ya da abonelik ücreti ödemeye gerek kalmıyor.

iPhone’da 3’üncü boyut

iPhone'lar için bir uygulama da Dassault Systèmes’dan (DS) geldi. DS iPhone ve iPod kullanıcıları için geliştirdiği 3DVIA Mobile’ı duyurdu. Uygulamayla, iPhone ve iPod kullanıcıları, www.3dvia.com (http://www.3dvia.com/) sitesinden yüksek çözünürlü üç boyutlu modellerin bulunduğu arşivde gezinerek, bulduğu görseli başkalarıyla paylaşıp, etkileşime geçme imkanına kavuşuyor.

App Store’da 1.9 dolardan satılacak olan uygulama, kısa bir süreliğine ücretsiz olarak indirilip kullanılabiliyor..