PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dikkat MSN şifreniz çalınabilir!


aŞk-ı LâL
08 Ekim 2009, 01:54
http://www.ensonhaber.com/images/news/78693.jpg

Avrupa'da binlerce hotmail kullanıcısının şifrelerinin kırılması hotmail kullanıcılarında büyük tedirginliğe neden oldu.

BBC'nin haberine göre 10 bin kişinin hesap bilgilerinden ulaşan bir liste çeşitli internet sitelerine gönderildi. Listede elektronik posta adresleri hotmail.com, msn.com ve live.com'la biten kullanıcıların mailleri bulunuyor.

TEZİ KUVETLENDİREN İDDİA
Microsoft şirketi yetkilileri de konuyla ilgili bir açıklama yaparak hacker saldırısını doğruladı ve olayı çözmek için soruşturma başlıttıkların belirtti. BBC'ye konuşan uluslararası internet güvenliği şirketi Sophos'un danışmanı Graham Cluley, internet sitelerine servis edilen listenin aslında çok daha uzun olan bir listenin kısa versiyonu olabileceğini söyledi. 10 bin kişilik listenin A ve B harfleriyle başlayan kullanıcı isimlerinden oluşması Cluley'nin bu tezini kuvvetlendiriyor.

Cluley ayrıca kullanıcılara acilen mail şifrelerini değiştirmelerini önerdi. Cluley buna kullanıcıların farklı sitelerdeki şifrelerinin de dahil olduğunu belirtti. Zira dünya çapında e-mail kullanıcılarının yüzde 40'ı farklı sitelere giriş için e-mail şifrelerinin aynısını kullanıyor.

Kaynak (http://www.ensonhaber.com/teknoloji/232847/dikkat-msn-sifreniz-calinabilir.html)