PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Online Dosya Çeviri Siteleri


aŞk-ı LâL
05 Ekim 2009, 01:08
Online Dosya Çeviri Siteleri
<HR width="80%" SIZE=1>

Artık bir dosya formatını diğerine çevirmek için bilgidayarınıza bir sürü program yüklemek zorunda değilsiniz.

Online dosya çeviri siteleri artık bu işi gayet iyi bir şekilde yapıyorlar. Üstelik Youtube gibi yerlerde seyrettiğiniz filmleri bile başka formatlara (mesela Ipod için) çevirebilirsiniz. Yani hepsi bir nevi Youtube video çeviricisi (video converter) aynı zamanda.


<HR width="80%" SIZE=1>


http://media-convert.com/images/mc.png


-Bunlardan ilki Media Convert (http://media-convert.com/). Anladığım kadarı ile Media Convert bu konudaki ilk sitelerden de biri. Bedava olduğu için email adresi vermeye gerek yok. Ayrıca diğerlerine göre çevirileri daha hızlı yapıyor.


<HR width="80%" SIZE=1>


http://www.zamzar.com/images/zamzar-logo.jpg


-İkinci site Zamzar (http://www.zamzar.com/) . Zamzar’a bir dosyayı, ya da dosyanın internet adresini veriyorsunuz. O da çeviri bittiği zaman size dosyanızın hazır olduğunu ve onu indirebiliceğiniz linki içeren bir email yolluyor. 100 MB’a kadar dosya yollayabiliyorsunuz.


<HR width="80%" SIZE=1>


http://www.youconvertit.com/App_Themes/ConvertFilesTheme/convertFiles-logo.jpg


-Üçüncü site ise You Convert It (http://www.youconvertit.com/) . Bu da Zamzar gibi bir servis. Ama ek olarak dosya gönderme servisi de var. Mesela email ile gönderemeyeceğiniz büyüklükteki dosyaları buraya yükleyip alıcının adresini giriyorsunuz. Alıcı da gelip dosyayı buradan indiriyor. Aynı zamanda bir de ölçüleri çeviren kısmı var (mesela 1kg kaç lbs?) ama zaten Google’ın bile bunu yaptığı zamanda çok da gerekli değil.


<HR width="80%" SIZE=1>

Her üç sistem de oldukça fazla oranda dosyayı çevirebiliyorlar. Media Convert biraz daha hızlı çevirsede hem dosya limiti daha düşük hem de diğer iki servisin kullanıcı arayüzleri çok daha çekici.