PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Web'in nabzını tutan site!


aŞk-ı LâL
05 Ekim 2009, 01:03
http://www.veteknoloji.com/resimler/haberler/20090709021059_web.jpg


Chromomulator: Bu site çok işinize yarayacak.

Web'de neler oluyor? Google'da en çok aranan 100 kelime hangileri? Cevaplar bu ilginç sitede.

Bazıları hala kabul etmekte zorlansa da, internet şu anda yeryüzündeki en önemli haber kaynağı haline geldi. Yapısı gereği sadece çok hızlı değil, aynı zamanda güncellenebilir olması nedeniyle sürekli en yeniyi sunuyor. Ayrıca kullanıcı etkileşimi imkanı sadece bilgileri aktarmakla kalmıyor, farklı bakış açılarını da en kolay yoldan bir ara getiriyor. Fakat internet üzerindeki en sıcak gelişmeleri pratik bir şekle takip edebilmek kolay değil, çünkü bunun için çok fazla kaynak var.

Neyse ki Chromomulator adlı bir servis sizin için sadece internetin en önemli 100 gelişmesini bir araya getirmekle kalmıyor, her biri ile ilgili en göze çarpan içerikleri de beraberinde sunuyor. Chromomulator, o an için Google'da en çok aranan 100 kelime veya kelime grubunu alarak en popüler 100 başlığı elde ettikten sonra, sizin için bu konularla ilgili resimleri, haberleri, blog yazılarını ve videoları da topluyor.

Şu anda internette insanların peşinden koştukları en önemli 100 başlığın ne olduğunu merak ediyorsanız şu adresten (http://www.chromomulator.com/) Chromomulator'a bir göz atabilirsiniz.