PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Messenger 10 yaşına girdi


aŞk-ı LâL
10 Ağustos 2009, 23:51
Microsoft tarafından 22 Temmuz 1999'da ilk sürümü tanıtılan Messenger, aradan geçen 10 yılda 36 ayrı dilde hizmet veren, sadece sohbet etmeye değil, kitleleri birbirine bağlayan vazgeçilmez bir program haline geldi.

İşte MSN Messenger'in 10 yıllık serüvenindeki dönüm noktaları.

* 22 Temmuz 1999

MSN Messenger başladı — 60 gün içinde 2,5 milyon kişi tarafından her ay kullanılıyor.

* 14 Aralık 1999

Artık 26 dilde kullanılabilen MSN Messenger, dünyanın her tarafındaki Çin, Finlandiya ve Brezilya gibi ülkelerde kullanılıyor.

* 20 Temmuz 2000

MSN Messenger'ın üçüncü sürümü kolay fotoğraf ve belge paylaşma özelliğiyle kullanıma sunuldu.

* 23 Ekim 2001

MSN Messenger'ın aylık ziyaretçi sayısı yaklaşık 30 milyon.

* 16 Temmuz 2003

MSN Messenger devrim niteliğinde birkaç yeni özellik sundu — oyunlar, görüntülü sohbet ve diğerleri.

* 7 Nisan 2005

MSN Messenger'da her gün yaklaşık 2,5 milyar anlık ileti gönderiliyor.

* 20 Haziran 2006

MSN Messenger resmi olarak Windows Live Messenger halinde geldi ve geçiş sırasında Hotmail ile Windows Live Spaces'a katıldı.

* 22 Temmuz 2009

Şimdi 36 dilde sunulan Windows Live Messenger'ın aylık ziyaretçi sayısı 330 milyondan fazla. Özellikleri arasında sürükleyip bırakarak fotoğraf paylaşma, dinamik görüntü resimleri ve çevrimiçi ağ güncelleştirmeleri var.

İŞTE SON SÜRÜMÜN GETİRDİĞİ YENİLİKLER

* Fotoğraflı Anlık İleti

Kolay sürükle ve bırak fotoğraf paylaşım yöntemiyle sohbet ederken resim görüntülemek mümkün. PC'nizde herhangi bir konumdaki fotoğrafları seçip konuşma pencerenize sürüklemeniz yeterli. Sohbet ettiğiniz kişi sizin gördüğünüzü görüyor.

* Yeniliklerden anında haberdar olabilirsiniz

Arkadaşlarınız fotoğraf eklediğinde, yorum yazdığında, profillerini güncelleştirdiğinde ve başka şeyler yaptığında bu değişiklikleri anında görebilirsiniz. Messenger kişilerinizin ve ağınızdaki kişilerin "Yenilikler" güncelleştirmelerini görmek için Messenger pencerenize veya Windows Live profilinize bakmanız yeterli olacak.

* Cep telefonunuzda da Messenger'ı kullanabilirsiniz

Doğrudan cep telefonunuzdan sohbet edebilir, yeni arkadaş ekleyebilir, durumunuzu güncelleştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Windows Live for Mobile, hareket halindeyken bile bağlantınızı sürdürmenin harika bir yolu.