PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Windows 7'de öne çıkan özellikler


aŞk-ı LâL
27 Haziran 2009, 01:50
http://www.veteknoloji.com/resimler/haberler/20090626104047_win7.jpgMicrosoft, pek tutulmayan Vista’nın ardından Windows 7 ile bilgisayar kullanıcısını memnun etmeyi hedefliyor. Yeniliklerle gelen Windows’un yeni işletim sisteminde bazı özellikler ön plana çıkıyor.

Windows 7'de performans ve kullanım kolaylığının ön plana çıktığına dikkat çekiyor. Bazı yeniliklerle gelen Windows 7'de güvenlik konusuna da hassasiyet gösteriliyor. Sonbaharda giderek büyüyen güvenlik yazılımı pazarına yeni bir ürün çıkarmayı planlayan işletim sisteminde de bu alana ağırlık veriyor.

Microsoft Başkanı Steve Ballmer, Windows 7'yi anlatırken, "Buna tüm doğru içerikleri koyduk. Yalınlık, güvenilirlik ve hız... Doğruyu elde etmek için çok çalıştık ve becerdik" sözlerini kullanıyor.

Ballmer, yeni işletim sisteminin öncekilere oranla daha çabuk açılıp kapanacağını, daha az güvenlik alarmı vereceğini ve dizüstü bilgisayarların batarya ömrünün uzamasını sağlayacak şekilde daha az enerji tüketeceğini belirtiyor.

Dokunmatik ara yüzü destekleyen Windows 7, ev ağı kurmayı kolaylaştırıyor ve cep telefonu, dijital fotoğraf makinesi gibi cihazlarla daha uyumlu hale geliyor.

Facebook ortaklığına hazırlık

Windows 7'nin güncellenmiş bir görev çubuğu, yeni hareketli masaüstü efektleri, içeriğe duyarlı menüsü ve gösterişli bir masaüstü arama özelliği olacak. Windows 7, 1 GB RAM ve 1 GHz hıza sahip işlemciyle dahi çalışabilecek.

Microsoft'un "PC'ler, telefonlar ve TV'ler"le çalışabilen üç ekran için yazılım stratejisinin bir parçası olan Windows 7, Windows Live'ın Facebook gibi sosyal paylaşım siteleriyle ortaklık yapmasına da olanak sağlayacak.

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 7'nin, Avrupa Birliği ülkelerinde, Internet Explorer (IE) tarayıcısı eklenmeden piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Windows ile birlikte Internet Explorer yazılımının da zorunlu tutulduğu, böylece rakip tarayıcı yazılımlara karşı haksız rekabet oluşturulduğu yolunda AB'den gelen anti-tekel eleştirileri dikkate alan firma, Windows'un yeni sürümünü bu ülkelerde IE'siz piyasaya verme kararı aldı. AB yasaları gereği bu uygulamaya gidileceği kaydedildi.

Firefox ve Chrome'a gün doğdu

Bu uygulamanın, Chrome, Firefox ve Opera gibi rakip internet tarayıcı yazılımlarının kullanımında patlamaya yol açabileceği belirtiliyor.

Kullanıcıların fazla “ısınamadığı” Vista'nın yerini alacak olan sistem, PC üreticilerine temmuz ayı sonunda verilmeye başlanacak.

Windows 7 yüklü yeni bilgisayarlar, 22 Ekim'den itibaren satın alınabilecek veya yüklü işletim sistemleri yeni sisteme yükseltilebilecek.

Microsoft, Windows 7 ile kârını da artırdı. Şirketin maliyet azaltıcı çalışmaları ve Windows 7 işletim sisteminin test sürümünün çıkması, yatırımcılar arasında memnunlukla karşılandı ve hisse değerleri yükseldi.

aŞk-ı LâL
27 Haziran 2009, 01:51
http://www.veteknoloji.com/resimler/haberler/20090626084508_20090612133814.jpgWindows 7'nin tüm sırları açıklandı...

Win 7'nin fiyatı ne kadar olacak? Türkçe Win 7 sürümleri ne zaman gelecek? İşte kesinleşen cevaplar.

Microsoft, bugün yaptığı açıklama ile Windows 7'nin satış fiyatlarını ve kesin çıkış tarihini duyurdu. Yazılım devi bununla da yetinmeyerek bir ön sipariş kampanyasına start verdi.

Daha önce de konuşulduğu gibi Windows 7, 22 Ekim tarihinde raflardaki yerini alacak. Yarından itibaren Windows Vista Home Premium, Business ya da Ultimate satın alanlar, 22 Ekim 2009 ve 31 Ocak 2010 tarihleri arasında ilgili Windows 7 sürümüne ücretsiz olarak geçiş yapabilecek...

Windows 7'ye piyasaya çıktığında sahip olmak isteyenler için de final sürüm fiyatları şu şekilde olacak:

Windows 7 Home Premium: 199.99 Dolar
Windows 7 Home Premium - Upgrade: 119.99 Dolar
Windows 7 Professional : 299.99 Dolar
Windows 7 Professional – Upgrade: 199.99 Dolar
Windows 7 Ultimate: 319.99 Dolar
Windows 7 Ultimate – Upgrade: 219.99 Dolar

Bu fiyatlar her ne kadar ABD için açıklasa da, genel fiyat politikasını anlamamız açısından önemli. Görünüşe göre Windows 7, ufak bir farkla Vista'dan daha ucuz satılacak. Örneğin Vista'nın Home Premium Upgrade sürümü piyasaya çıktığında 129.99 Dolarlık etikete sahipti. Windows 7 Home Premium Upgrade paketi ise 119.99 Dolar; yani Vista'dan 10 dolar daha ucuz...

Erken sipariş ve Türkçe Windows 7

Microsoft, ABD kullanıcıları için bir de ön sipariş kampanyasına imza atıyor. Bugün başlayan ve 11 Temmuz'a kadar devam edecek olan ön sipariş kampanyasına katılanlar, Windows 7 Home Premium Upgrade sürümü için sadece 49.99 Dolar ödeyecek. Windows 7 Professional Upgrade sürümü içinse 99.99 Dolar ödemek yeterli olacak. Ön siparişler, Best Buy, Amazon.com ve Microsoft Store gibi online satış kanalları aracılığıyla verilecek.

Ön sipariş kampanyası diğer bazı ülkelerde de uygulanacak. Kanadalı kulanıcılar Haziran 26'dan Temmuz 11'e, Japon kullanıcılar Haziran 26'dan 5 Temmuz'a ve İngiliz, Fransız, Alman kullanıcılar Temmuz 15'den Ağustos 14'e kadar ön sipariş verebilecek. Tabi Avrupa ve Amerika fiyatlarının aynı olması beklenmiyor.

Windows 7 22 Ekim'de piyasaya çıktığında 14 dili destekleyecek ve bu diller arasında Türkçe olmayacak. Türkçenin de dahil olduğu diğer dillerdeki Windows 7 sürümleri ise 31 Ekim'de hazır olacak.

Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98 pbx