PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En küçük DV kamera


aŞk-ı LâL
16 Haziran 2009, 05:28
http://www.veteknoloji.com/resimler/haberler/20090615083737_dv.jpgHD devrinde DV kamerayı kim kullanır diyebilirsiniz. Ama bu kamera biraz farklı.

Evet, HD devrinde artık DV kamera almak çok saçma olabilir. Ama Muvi Micro DV'ninboyutları sadece 5,5cm x 2cm x 1,6cm; yani neredeyse başparmağınız kadar. Buna rağmen saniyede 30 kare ile 640x480 piksel çözünürlüğünde videolar çekebiliyor. Videoları ise üzerindeki Micro SD karta kaydeden Muvi Micro DV bütünleşik pili sayesinde 3 saate kadar kayıt yapabiliyor.

Kameranın bir ilginç özelliği de sese duyarlı çekim modu. Bu modda kamera insan kulağının ancak duyabileceği 65 desibellik bir ses duyduğunda çalışmaya başlıyor ve ses kesildikten iki dakika sonra da otomatik olarak kapanıyor. Bu sayede çok daha uzun bir süre güvenlik kamerası görevi görebiliyor.

Muvi Micro DV'nin asıl tasarım amacı ise dağcılık veya benzer doğa sporlarında sporcunun bakış açısından sporu görüntüleyebilmek. Bunun için ek bir spor kiti de bulunan kameranın fiyatı ise 200 TL.