PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MS bu kez rakiplerini istemeden kızdırdı!


aŞk-ı LâL
07 Haziran 2009, 01:49
http://www.veteknoloji.com/resimler/haberler/20090606124828_bing.jpgMicrosoft rakiplerini bu kez de arama motoru Bing yüzünden kızdırdı; ama istemeden.

Microsoft'un pazarlama stratejileri bazılarına göre normal, bazılarına göre ise zaman zaman aşırıya kaçabiliyor. Örneğin Microsoft'un Internet Explorer 8 güncellemesindeki tutumu rakiplerini çok kızdırmıştı. Ardından yüklenirken IE8'i varsayılan tarayıcı olarak ayarlanması yine rakip tarayıcı üreticilerinin tepkisine yol açmıştı. Şimdi benzer bir durum firmanın yeni arama motoru Bing ile bir kez daha karşımızda ama bu kez Microsoft bu ayarlamayı istemeden yaptı.

En son güncellemesi ile Microsoft, Internet Explorer 6'da varsayılan arama motoru ayarlarını otomatik olarak değiştirip, Bing'i varsayılan arama motoru olarak atıyor. Normal şartlarda ayarları düzeltip başka bir arama motoru seçebilirsiniz ama hata buna da izin vermiyor. Neyse ki Microsoft uyarılar üzerine hatayı tespit edip, kısa zamanda giderdi ama üst üste benzer sonuçlar yaratan uygulamalarından sonra gelen bu hata Microsoft'u bir kez daha zor durumda bıraktı.