PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone kullanıcıları interneti çok seviyor.


aŞk-ı LâL
02 Haziran 2009, 14:42
http://www.veteknoloji.com/resimler/haberler/20090601055333_iphoneinternet.jpgCepten internet kullanımında lider arayı açıyor; ama gerilerden gelen ciddi bir tehdit de var.

Admob isimli mobil reklam firmasının yaptığı 2009 Nisan ayına ait bir araştırma, cep telefonlarındaki internet trafiğinin %40'ını Apple iPhone telefonların gerçekleştirdiğini ortaya koydu. Symbian sistemli telefonların internet trafiğindeki payı ise %26.

Ayrıca araştırmada iPhone'un 2008 akıllı telefon satışlarının %8'ini oluşturduğuna ve Symbian işletim sisteminin akıllı telefonlar arasında %52'lik oranı ile en yaygın kullanıma sahip olduğuna da yer verildi.

Şimdilik satışlarda sadece %1'lik bir orana sahip T-Mobile G1 gibi Google Android işletm sistemli akıllı telefonlar ise daha şimdiden mobil internet trafiğinin %3'ünü eline almış durumda.

Araştırmada oluşturulan internet trafiğinin ayrıntılarına da yer verilmiş. Örneğin iPhone, oluşturulan HTML trafiği listesinde de %65 ile açık ara birinci. Takipçisi ise %9'luk oranı ile Android'li telefonlar. Symbian'lı telefonlar ise sadece %7'lik bir orana sahip.