PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Brocade ADC platformunu sundu.


aŞk-ı LâL
24 Mayıs 2009, 01:52
http://veteknoloji.com/resimler/haberler/20090522090407_serverironseries.jpg

Brocade ADC platformunu sundu.<HR width="80%" SIZE=1>

Brocade Uygulama Gerçekleme performansını kurumsal kullanıcılar ve hizmet sağlayıcıları için güçlendiriyor.

Yeni ADC’ler (Application Delivery Controller) veri merkezi seviyesindeki yük dengelemeyi ve kurumsal uygulama entegrasyonunu arttırıyor

Brocade® (Nasdaq: BRCD) dün ilk kez hem kurumsal uygulama sunumunda hem de hizmet sağlayıcı yüksek performanslı yük dengeleme özelliğine sahip olan ortamlarda, IP aktarımını geliştirmek için gerekli olan performans, ölçeklenirlik ve diğer yetenekleri sağlayan ADC platformunu sundu.


http://www.veteknoloji.com/resimler/haberdetay/serverIron-series-1.jpg


Sabit konfigürasyonlu ve şasi tabanlı uç değişik model içeren bu yeni ServerIron® ADX serisi, katman 4-7 seviyesinde piyasada mevcut olan en yüksek performansı, esnekliği ve ölçeklenirliği sağlarken, uygulama entegrasyonu ve iş verimliliğini arttırarak, uygulama sunumu pazarındaki değişimi (ilerlemeyi) desteklemek için tasarlanmıştır.

Brocade’in Application Delivery Controllers ServerIron ADX Serisi:
Brocade ServerIron ADX Serisi üç değişik modelde üretilmektedir:
• ServerIron ADX 8000 (8U şasi yapısı)
• ServerIron ADX 4000 (4U şasi yapısı)
• ServerIron ADX 1000 (1U sabit form faktörü)

Performans ve verimlilik alanında lider
• Yüksek yoğunluklu 1 Gigabit Ethernet (GbE) ve 10 GbE plus donanımı, çoklu uygulama çekirdeklerinin arasında doğrusal oturum dağıtımını kolaylaştırıyor.
 Rakip ürünlerle karşılaştırıldığında iki kat yoğunluk sağlamaktadır: Katman 4 ve katman 7 seviyesinde 70 Gbps hızına (throughput) ulaşabilmekte, ayrıca herhangi bir rakip çözüme göre iki kat 10 GbE port yoğunlugu sunabilmektedir.

Ileri işlevsellik ve uygulama entegrasyonu
• İçerik Anahtarlama (CSW) özellikleri: Bu çözüm sayesinde rules/policies/configurations zinciri oluşturulabilmekte ve IBM, Microsoft, Oracle ve SAP kaynaklı bir çok kurumsal uygulamaların ihtiyaç duyduğu uygulama anahtarlaması ve içerik dönüşümü gerçekleştirebilmektedir
 Tüm dünyada yayılmış kurumsal uygulamalarıyla birlikte çalışabilmesi için test edilmiştir. Böylece riskleri ve uygulama maliyetlerini azaltıp, daha hızlı bir kurulum sağlamaktadır.

Üstün yatırım korunması için geleceğe hazırlıklı bir platform
 Şasi tabanlı modeller, toplam 16 adet 10-Gbps Fiber Channel bağlantıya kadar birbiriyle değiştirilebilir modüller içerebilirler.
 Performans ölçeklenirliği ve çekirdek tabanlı sanallaştırma için tasarlanmış çoklu-çip, çok çekirdekli, yüksek yoğunluklu uygulama işleme düzlemi.

Güvenlik
• Güvenlik duvarının çökmesini önlemek ve maksimum performansı sürdürmek için, DoS (Denial of Service - Servis dışı bırakma) ve SYN Cookie ataklarına karşı en iyi korumayı sağlayıp, katman 4 işlem hızının dört kat arttırmaktadır.

Lider Servis olarak Güvenlik(SaaS) tabanlı güvenli Web ağ geçidi satıcısı Purewire, Brocade’i uçtan uça ağ çözümünü dahili ve müşterilerinin ağları için seçti. Purewire Baş Teknoloji Sorumlusu ve ortak kurucusu, Dr. Paul Judge: “ Brocade’i IP ağımızın temel taşı olarak kullanarak, müşterilerimizin iş ve sosyal etkileşimlerini Internette korumaya odaklanmamızı sağlacaktır. Verimli bir ağ kullanım gereği ve güvenlik tehditlerine sürekli rastlamamız, ağ altyapımızın maksimum hizmet zamanı ile çalışır hale gelmesi ve iş gereksinimleriyle başa çıkmamız için gereken performansı ve esnekliği sunması bizim için çok önemli. Brocade’in anahtarlama ve uygulama gerçekleme çözümü iddiali kosullarımızı mükemmel bir şekilde karşılamıştır.”

Brocade’in Ürün Geliştirme Genel Başkan Yardımcısı Guru Pangal bu konuda şunları söylüyor: “On yıllık bir tecrübeyle, Brocade ADC pazarında, tarihi bir liderliğe sahiptir ve uygulama gerçekleme anahtarını satışa sunan ilk şirket olmuştur. Brocade’in ServerIron ADX Serisi, son nesil dinamik ve uyarlanır veri merkezleri için üretilmiş, geleceğe hazırlıklı bir platformdur. Hem hizmet sağlayıcıların, hem de kurumsal kullanıcıların BT yatırımlarının değerini maksimuma çıkarmalarında yardımcı olmaları için, fiyat, raf birimi ve Watt başına üstün performanstan faydalanmaları için tasarlanmıştır.”

Synergy Research Group analisti, Katie Trippet: “Kurumsal kullanıcılarve hizmet sağlayıcılar performansı, esnekliği ve ölçeklenirliliği feda etmeden sermaye masrafları ve işletme giderlerini düşürmeye çalıştıkları bir zamanda, ServerIron ADX ADC’leri Brocade’in veri merkezlere kattığı değeri örnekliyor: hem şasi üzerine monte edilmiş hem de sabit platformlar için maliyetinin üçte birinin karşılığında verimliliğin iki mislisini sağlamaktadır. Ayrıca, aynı anda bir kaç uygulama yönetmelerini sağlayan bu ADC ile, BT yöneticiler basitleştirilmiş bir işletim ortamından yaralanabilecekler,” diyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik
ServerIron ADX Serisi Brocade tarafından 2009 yılının üçüncü çeyreğinde 21,995 Dolardan itibaren piyasaya sunulması bekleniyor.

Flash Çözümün Tanıtımı
http://www.brocade.com/products-solutions/products...preso.html (http://www.brocade.com/products-solutions/products/Presentations/ServerIron_ADX_2ME/ServerIron_ADX_preso.html)

Ayrıntılı ürün ve destek bilgileri
• Brocade ServerIron ADX Serisi:
http://www.brocade.com/products-solutions/products...index.page (http://www.brocade.com/products-solutions/products/ethernet-switches-routers/application-switching/product-details/serveriron-adx-series/index.page)

Görseller
• Brocade ServerIron ADX Serisi:
http://www.flickr.com/photos/33437642@N02/35011376...501137605/ (http://www.flickr.com/photos/33437642@N02/3501137605/)