PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DeeperWeb: Google’ı maksimumda kullanın


aŞk-ı LâL
22 Mayıs 2009, 14:01
http://www.resimbank.org/image-5243_4A15BC47.jpg
Arama motoru Google’ı maksimumda kullanmak ister misiniz? DeeperWeb siz bu şansı sunuyor.

Google şüphesiz dünyanın en gelişmiş arama motoru ve sadeliğinin kullanılabilirliğine katkısı çok büyük. Fakat her zaman bu kadar sadece bir arama motoru kullanmak istemeyebilirsiniz. Bazı kullanıcılar için tek bir sayfadan pek çok bilgiye hılı erişim daha değerli olabilir. İşte Google alt yapısını kullanan DeeperWeb bunu sağlıyor.

DeeperWeb’in arama sonuçlarında sadece Google’a ait sonuçlar görüntüleniyor fakat sayfada kategorize edilmiş olarak farklı konu başlıkları ile ilgili sonuçları görüntülemek mümkün. Bunlar arasından en ilgi çekici olanı “arama bulutu”. Arama yaptıktan sonra sayfanın hemen sağ tarafında ilgili arama kelimelerini görebiliyorsunuz. Buradaki kelimelere tıklayarak bu kelimeleri de aranıza dahil edebilir veya üzerine gelince çıkan kırmızı eksi işareti ile o kelimeyi arama dışı bırakabilirsiniz.

Arama bulutunun hemen alt kısmında ise aramanızla ilgili yanıt sayfaları, ölçümler, haberler, kaynaklar, wikipedia ve blog başlıklarını da bulabilirsiniz. Eğer Google aramalarını seviyorsanız ama tek sayfada daha çok veriye ulaşmak istiyorsanız DeeperWeb’i ziyaret edebilirsiniz. (http://www.deeperweb.com/) DeeperWeb’in Firefox eklentisi (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10187/) ve IE7 ile IE8′de çalışan arama eklentisi (http://http//www.deeperweb.com/download-info/search-plugin-ie-firefox-addon.php) de bulunuyor.