PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adobe'un tarayıcısı hazır!


aŞk-ı LâL
20 Mayıs 2009, 19:46
http://www.veteknoloji.com/resimler/haberler/20090520031604_kido.jpg


Adobe da tarayıcı savaşlarında...

Tarayıcı savaşının yeni savaşçısı Adobe oldu: Yeni tarayıcı cephenin farklı bir noktasında duruyor.

İntenet küçük kullanıcıların çok ilgisini çeken bir konu. Fakat uçsuz bucaksız internet dünyası her zaman çocuklara göre bir yer olmayabilir. Bu yüzden endişe eden pek çok ebeveyn, çocuklarının internet kullanımını kontrol altında bulundurmaya çalışıyor. İşte Adobe'den bu konuda büyük bir yardımcı: KIDO'Z.

KIDO'Z, basitleştirilmiş ve çocuklara göre özel olarak tasarlanmış ara yüzü ile dikkat çekiyor. Ama çocuklar kadar büyüklerin bu tarayıcıyı sevmesinin de sebepleri çok fazla. Örneğin KIDO'Z, kullanıcıların girebilecekleri sitelerin listesini yapmaya izin veriyor. Böylece miniklerin istenmeyen sitelere girmesini tamamen engellemiş oluyor. Ayrıca zaman ayarlama özelliği, çocukların bütün vakitlerini internet başında geçirmelerinin de önüne geçmiş oluyor.

Her ne kadar yine de beli bir yaşa kadar ailelerin gözetimi dışında çocukların internet kullanımı tavsiye edilmese de, bu tip yardımcı programlar sayesinde en azından ebeveynler her dakika çocuklarının başında beklemek zorunda kalmıyorlar.

Adobe'nin ücretsisz KIDO'Z adlı tarayıcısı ile ilgili daha fazla bilgiyi web sitesinden (http://kidoz.net/) alabilirsiniz.