PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 8 MBPS'ye kadar tek fiyat


aŞk-ı LâL
15 Mayıs 2009, 05:37
http://rsm.turkboard.us/data/thumbnails/3/.haber_364.jpgTelekom, yeni internet hizmetinde 8 Mbps'ye kadar olan tüm internet tarifelerini tek bir fiyatta topladı.

Türk Telekom, internette yeni tarifeyi 8 Mbps'ye kadar 4 GB kotalı 29 lira, 8 Mbps'ye kadar 6 GB kotalı 39 lira ve 8 Mbps'ye kadar sınırsız 49 lira olarak belirledi.

Türk Telekom Uluslararası ve Toptan Satış Başkanı Mehmet Toros, yeni internet paketinin tanıtımında, Türk Telekom'un sadece yurt içinde değil, yurt dışında da yatırım yapmaya devam ettiğini belirterek, hem Anadolu topraklarını hem de denizleri kullanmak suretiyle Avrupa, Orta Asya ve Orta Doğu arasında Türkiye'yi önemli bir noktaya getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Toros, yurt dışı internet bağlantı kapasitelerinin 300 Gbps'ye geldiğini, bu yılın sonuna kadar kapasiteyi yaklaşık 400 Gbps'ler mertebesine çıkarmaya çalıştıklarını bildirdi.

Süveyş Kanalı ve Cebelitarık Boğazı arasında hali hazırda kullanılmakta olan 7 ayrı fiber optik kablonun denizin altından geçtiğini, bunlarda sık sık kopma olduğunu anlatan Toros, Aralık ayının ortalarında Akdeniz'deki 3 kablonun aynı anda koptuğunu, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Mısır ve Güney Asya ülkelerinin bir bölümünün internet bağlantısının kesildiğini, Türk Telekom'un 30 saat gibi kısa bir süre içinde Orta Doğu, Kuzey Afrika ve özellikle Mısır'ın bütün internet trafiğini Türkiye üzerinden geçirmek suretiyle sağladığını, bunun halen devam ettiğini kaydetti.

Artık Türkiye'nin, hem servis kalitesinde hem de yapmış olduğu bağlantılarla tercih edilir bir noktaya geldiğini ifade eden Toros, okullarda öğrenci ve öğretmenlerin Vitamin ürününü aktif olarak kullandığını hatırlattı.

Mehmet Toros, ''Vitamin ürünü yakın süre içinde gerek Avrupa'da gerekse Orta Doğu'daki, hatta Azerbaycan'da dahi, görüşmelere başlandı, okullarda da aktif olarak kullanılmaya başlanacak'' dedi.
Toros, ADSL'de 6 milyon kullanıcıya eriştiklerini, hala alınacak çok yol bulunduğunu dile getirdi.

ADSL'DE 2005'E GÖRE YÜZDE 412 ARTIŞ

Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan da, 2005'den bugüne internette hızın artarken fiyatların düştüğünü ifade ederek, 2008'de nüfusa göre ADSL penetrasyonunun yüzde 7,6 seviyesine geldiğini, hane sayısına göre ADSL penetrasyonunun ise yüzde 30,4 olduğunu bildirdi.
Demircan, Türkiye'de, Doğu Avrupa'nın neredeyse 2 katı seviyesinde ADSL penetrasyonu bulunduğunu ve abone sayısının 2005 sonundan bugüne yüzde 412 arttığını, Türkiye'nin, dünyada ve Avrupa'da en fazla penetrasyon artışı sağlayan ülke olduğunu kaydetti.

İnternette yeni bir dönem açtıklarını belirten Demircan, ''8 Mbps'ye kadar tüm hızlar aynı tarifede. Tek fiyata maksimum hız, daha uygun fiyata daha yüksek hız, daha etkin kapasite kullanımı, yüksek kapasitede kaliteli internet sunacağız. Altyapının desteklediği en yüksek hızda çalışacak yatırımlar ile hızımız artmaya devam edecek'' diye konuştu.

YENİ TARİFE

Bugünkü tarifelerinin devam ettiğini bildiren Demircan, yeni tarife ile ilgili bilgi verirken de, ''8 Mbps'ye kadar 4 GB kotalı 29 lira, 8 Mbps'ye kadar 6 GB kotalı 39 lira ve 8 Mbps'ye kadar sınırsız 49 lira. 15 GB'lik bir sınır koyuyoruz. Buradaki suistimalleri engellemek için...'' şeklinde konuştu.

Erem Demircan, tüm abone portföylerinin yüzde 80'inin 4 Mbps ve daha üstü hızlarda interneti kullanabileceğini ifade ederek, müşterilerinin yüzde 95'inin bugünkünden çok daha yüksek süratlere ulaşabileceğini kaydetti.

Yeni tarifenin bugün itibariyle toptan satışa çıkarıldığını ve söz konusu fiyatlara her türlü verginin dahil olduğunu bildiren Demircan, düzenledikleri notebook kampanyasına büyük bir ilgi olduğunu, internet penetrasyonunu artırmayı amaçladıklarını, kampanyalarının devam edeceğini söyledi.

Türk Telekom Operasyon Başkanı Celalettin Dinçer ise bir soru üzerine, ''Türkiye bölgede hak ettiği yere gelecek. Bu tür yatırımlarla ve gerçekleştirilen işbirlikleriyle bunu hayata geçiriyoruz'' dedi.
Celalettin Dinçer, özel sektöre yönelik tarifeler konusunda çalışma yaptıklarını anlattı.

| AA