PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teknoloji ürünü almanın tam zamanı


aŞk-ı LâL
07 Nisan 2009, 03:55
http://img102.imageshack.us/img102/715/43159.jpg


Bilgisayar Sektörü İşadamları Derneği (BİSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akın, vergi indirimi nedeniyle bilişim ürünleri pazarında çok avantajlı fiyatların oluştuğuna dikkat çekti.

BİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akın, özellikle döviz kurlarının artışı ile birlikte yükselen fiyatların şu anda çok cazip hale geldiğini belirterek, teknoloji ürünü satın almak isteyenlere "elinizi çabuk tutun" çağrısında bulundu.

Bu süreçte alım yapanların kazançlı hale geleceğini kaydeden Akın, "Özellikle döviz kurunun şu anda belirli bir banda oturduğu düşünüldüğünde alım için doğru zaman olduğunu söyleyebilirim. Toplumun birçok kesiminden 'ne zaman bilgisayar alınır?' sorusu ile sürekli karşılaşıyoruz. Tüm tüketicilere rahatlıkla söyleyebilirim ki bu dönem uygun maliyetlerle ürün almak için avantajlı bir dönem. Şu anda birçok firmamızda ihtiyacınız olan ürünü aldığınızda yanında ücretsiz olarak birçok hizmet hediye ediliyor. Yaz aylarına başlarken talebin artması nedeni ile ürün fiyatlarının da artması büyük bir ihtimal. Üç aylık süreç sonrasında vergi indiriminin de kalkması ihtimali göz önünde bulundurulduğunda, içinde bulunduğumuz dönemin avantajlarından faydalanılması gerekiyor" dedi.

Bilişim sektörünün ekonominin genel kırılganlığında büyümektense geçen yılın rakamları ile kapatma hedefi olduğunu belirten Akın bu tarz çalışmalar sayesinde pazarda yüzde 20'ye varan bir ciro artışı görülebileceğine işaret etti.

Bilişim sektörünün önemli oyuncuları olan yerli firmaların da antivirüs programlarından, küçük elektronik ürünlere kadar birçok alanda ücretsiz hizmetler sunduklarını belirten Akın, "Bu dönemde atılacak cesur adımlar pazara büyük hareket getirecektir" dedi.

KAynak (http://timeturk.com/teknoloji-urunu-almanin-tam-zamani--63987-haberi.html)