PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YouTube'da radikal değişiklikler zamanı...


aŞk-ı LâL
04 Nisan 2009, 15:21
Googlehttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif en popüler video paylaşım sitesi YouTube'u kullanıcılar ve reklam verenler için daha cazip hale getirmek için çalışıyor. Bu çalışmaların son ürünü ise sitenin görünüşü ile ilgili. Fakat sorun yapılan değişikliklerin çoğunun YouTube'uhttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif en büyük rakiplerinden biri olan Hulu'ya benzetmeye yönelik olması.

Sitenin daha reklamlarının daha dikkat çekici olmasıhttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif YouTube'un reklam verenleri cezp etmesini sağlamak adına atılacak en önemli adımlardan biri. İşte yakında uygulamaya girecekhttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif dikkat çeken yenilikler;

Video oynatıcının görünüşü değişiyor. Yeni görünüş büyük oranda Hulu'nun medya oynatıcısı ile benzerlik gösteriyor. Yeni video oynatıcı ayrıca yeni reklam alanları yaratacak şekilde tasarlandı.
Artık site "Filmler"http://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif "Videolar"http://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif "Gösteriler" ve " Müzik" olarak dört ana kategoriye sahip olacak.
Bu dört kategorinin ana sayfası açıldığında Hulu'daki gibi reklam gösterimi başlayacak.
Dört ana kategoriden "Videolar" dışındakilerin içeriklerihttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif YouTube'un yapacağı özel anlaşmalar sonucu oluşturulacak.

YouTube'un bu yenilikleri 16 Nisan'da hayata geçirmesi bekleniyor.<!-- google_ad_section_end -->