PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone ile ev telefonunu ücretsiz arayın


aŞk-ı LâL
03 Nisan 2009, 04:20
Telefonumuzdan App store a girip Social Networking kategorisi altında yada arama kutusunu kullarak Fring uygulamasını bulun ve telefonunuza yükleyin.http://www.etkiforum.com/images/smilies/nokta.gif http://www.iphoneturk.org/img/fring.gif
2- ( Bu aşama bilgisayarınızdan yapılıyor )
Bu hizmeti sayğalan Smsdiscount (http://www.smsdiscount.com/en/download.html) sitesine girip ücretsiz olan bu sms discount programını bilgisayarımıza yüklüyoruz. Yükleme tamamlandıktan sonra programı çalıştırıp yüklüyoruz. Gelen “Introduction” ekranında “I am a new User” seçeneğini tıklayıp Next butonuna tıklıyoruz.
http://www.iphoneturk.org/img/smsd1.gif
Kullanıcı adı ve şifremizi belirleyeceğimiz Create an account penceresi geliyor. Burada bilgilerimizi yazıp kayıt işlemi tamalıyoruz (kullanıcı adı ve şifremizi doğru girmemiz yeterli) ve “Next” butonuna tıklayıp devam ediyoruz.
http://www.iphoneturk.org/img/smsd2.gif
“Username was succesfully registered for Smsdiscount” diye yeni bir ekranda mesaj gözükecekhttp://www.etkiforum.com/images/smilies/nokta.gif burada kullanıcı hesabınızın oluşturulduğunu belirtiyor.
http://www.iphoneturk.org/img/smsd3.gif
3- ( Bu aşama telefonunuz iphone üzerinde yapılıyor )
Telefonunuzdan Fring uygulamasını çalıştırın. Fring açıldıktan sonra sağ alt kısımdaki aşağıdaki resimde olduğu gibi “More” sekmesine tıklayın.
http://www.iphoneturk.org/img/sip_0001.gif
More sekmesi içinde çıkan sayfada en üstte yer alan “Add-ons” a basın.
http://www.iphoneturk.org/img/sip_0002.gif
Add-ons sekmesinde yer alan bağlantı şekilleri listelenecektir, burada yukarıda resimde göründüğü gibi “SIP” yazana tıklayın.
http://www.iphoneturk.org/img/sip_0003.gif
Gelen ekranda en altta yazan “SIP Other” a tıklayın. Aşağıdaki görüntü karşınıza çıkacaktır.
http://www.iphoneturk.org/img/sip_0004.gif
Bu kısımda, en başta anlattağımız Sms discount programıyla oluşturduğumuz kullanıcı adımızı ve şifremizi bu ekrana giriyoruz ve Proxy yazan kısımada resimde gözüktüğü gibi sip.smsdiscount.com yazarak Login’e basıyoruz. Ücretsiz görüşme için bütün tanımlamaları eksiksiz yapmış bulunuyoruz.
http://www.iphoneturk.org/img/sip_0005.gif
Arama yapmak için Fring ekranında “Dialer” e basıyoruz. Yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi üst kısımda numara yazdığımız yere çevireceğimiz numarayı Türkiye’nin ülke kodu ile birlikte yazıyoruz. Yani 0090-216-111-11-11 şeklinde yazıyoruz. Ve sol alt kısımda “SIP” butonuna tıklayarak aramayı yapıyoruz.
Smsdiscount ile Türkiye’den ev telefonlarını aramak ücretsiz görüşmeler wi-fi üzerinden yapılıyor. Görüşme yapacağınız zaman telefonunuzda wi-fi internet bağlantısının aktif olması gerekiyor
This Post contain hidden content

modus
05 Mart 2013, 13:10
teşekkürler