PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Web'in ansiklopedisi


aŞk-ı LâL
15 Mart 2009, 21:36
http://img255.imageshack.us/img255/5897/40714.jpgTüm web siteleri hakkında bilgi içeren web ansiklopedisi. Siteler hakkında kolayca her bilgiyi ulaşabileceğiniz bir mecra...

Siteler Hakkında, web siteleri hakkında bilgiler veren bir web sitesi ansiklopedisi. Kayıtlı her site için bir wiki makalesi oluşturuyor. Wiki makalesi ilk oluştugunda otomatik olarak site hakkında temel bilgiler yazılıyor, çeşitli istatistik bilgileri içeren kütük bilgileri derleniyor.

Ancak sadece bu otomatik bilgilerle yetinmeyebiliyorsunuz. Sitedeki wiki makaleleri wikinin anlamına uygun olarak özgürce kullanıcılar tarafından değiştirilebiliyorlar. Bu şekilde, siz de bilginizi bir wiki sayfasını düzenleyerek diğer insanlarla paylaşabiliyorsunuz. Güvenlik amacıyla yapılan her değişikliğin bir kaydı tutuluyor, gerektiği takdirde geçmiş sürümler kolayca yüklenebiliyor.

"Siteler Hakkında" kolayca Türk internet kullanıcılarının web siteleri hakkındaki bilgilerini hep birlikte yazdığı bir ansiklopediye benzetilebilir. Site adresi ve örnek wiki makaleleri için aşağıdaki adrese bakabilirsiniz:

www.sitelerhakkinda.com (http://www.sitelerhakkinda.com/)