PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Facebook ana sayfasını yeniledi


aŞk-ı LâL
13 Mart 2009, 00:20
http://tbn3.google.com/images?q=tbn:W7VHD3GZy96n_M:http://www.alialtugkoca.com/word/wp-content/uploads/2008/02/facebookwpthemes.jpg%20Popüler sosyal ağ sitesi, geçtiğimiz yıl içinde yaptığı güncellemenin ardından, son dönemde oldukça popüler hale gelen Twitter, Friendfeed gibi anlık güncelleme ve yaşam akışı yayınlayıcı mikro-blog sitelerinin özelliklerinden esinlenilerek yaratılmış ana sayfasını yayına soktu.

Firmanın "Facebook'un gelecekte nasıl olmasını istiyorsunuz" sorusuna yanıt olarak gönderilen 30 binden fazla e-posta göz önünde bulundurularak yapılan eklemelerle ana sayfadaki veri akışı gerçek zamanlı ve daha okunur bir şekle getirildi.

Yapılan en büyük güncelleme, açılış sayfasında bulunan "Haber Kaynağı" bölümününün yapısı, kullanıcının arkadaşları, arkadaşlarının arkadaşları ve kullanıcının yaşadığını belirttiği bölgeye göre değişen ünlü simaların son haraketleri gibi bilgileri içeriyor.

Yeni "Canlı Haberler" modülü, kulllanıcının ağında gelişen olayları eş zamanlı olarak görmesine ve yorum ekleyebilmesine olanak tanıyor.

çılış sayfasının en üstüne yerleştirilen yayımlama kutusu, "Ne düşünüyorsun" sorusuyla artık fotoğraf, İnternet adresi, video, müzik gibi farklı içeriklerin kolaylıkla yüklenebilmesini sağlıyor. Bu şekilde site üzerinden içerik paylaşmak isteyen kullanıcılar ana sayfadan yüklemek istedikleri içeriği vakit kaybetmeden paylaşabiliyorlar.

http://media1.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/Sections-StoryLevel/Teknoloji/%C4%B0nternet/090312-facebook/090312-facebook-contr.standard.jpg Akışı kontrol etmek için sunulan "Kontrol Menüsü" ise, kullanıcılara özellikle görmek istedikleri içeriği seçebilmelerine imkan tanıyor.

Kullanıcılar haber kaynaklarını daha önce belirlemiş oldukları arkadaş listeleri, bağlı oldukları bölgesel veya iş ağları, fotoğraflar gibi farklı seçeneklere göre filtreleyebiliyorlar.

Önemli olaylar sekmesi ise Canlı Haberler'in aksine, uzun zaman çizgisinde ağınız içinde nelerin olup bittiğinden haberdar olmanızı sağlıyor. Bu modülde fotoğraflar, notlar ve muhtemelen kaçırmış olabilecek içerikleri görüntülemek mümkün.

Bestekar
13 Mart 2009, 00:52
eline sağlık

bu sitede herkez arkadaslarını buluyormus bende üye oldum bulmak istediklerimi bulamadım malesef olanlar cıktı karsıma..

aŞk-ı LâL
13 Mart 2009, 00:57
anti facebook cuyum :001_tt2::a078::w00t::laugh:kullanmiyorum

Bestekar
13 Mart 2009, 01:00
aslında bir işe yaradığı falan da yok ben bi umut dedim ama yaklasık 6ay oldu üye olalı hiç kimse denk gelmedi baktığımda yok artık öyle kaldı