PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dikkat! İnternet kabusunuz olmasın


aŞk-ı LâL
12 Mart 2009, 18:05
http://rsm.turkboard.us/data/thumbnails/3/.haber_310.jpgHayatımızın her anına girmeye başlayan internet riskleri de beraberinde getirdi. Birçok internet kullanıcısı yaptıkları işlemlerdeki risklerden habersiz...

Günümüzde interneti hayatımızı kolaylaştıracak her alanda sıkça kullanmaktayız. Mail hesapları, bankacılık işlemleri, üyelik işlemleri, e-devlet, alışveriş gibi günlük hayatımızı kapsayan faaliyetleri internet üzerinden kolaylıkla yapabiliyoruz.

Bu büyüleyici dünyanın sürekli yenilenmesi ile beraber güvenlik riskleri de gün geçtikçe artmakta ve Birçok internet kullanıcısı da yaptıkları işlemlerde bu riskten habersiz.

İnternet, hayatımızı kolaylaştırdığını sandığımız anda hayatımızı tamamen de mahvedebilir. Kötü kullanıcıların eline geçen şifrelerle banka hesapları, mahremiyetimiz vb. kişisel bilgilerimiz açığa çıkmış olacaktır.

Bilinçli internet kullanıcıları Virüs programları, güvenlik duvarları vb. yazılımlarla kendilerini bu tehlikeden korumaya çalışmaktadır. Ancak her geçen gün artan virüslere ve kötü yazılımlara karşı önlemin geç alınması bireysel internet kullanıcılarını da farklı güvenlik tedbirleri almaya itmiştir. Alternatif yazılımlara ihtiyaç duyulmuştur.

Bestekar
12 Mart 2009, 23:21
bu böyle sürüp gider onlar korumak için bazılarıda (yine kendi yakınları) sifreleri kırmak için ceplerini dolduruyorlar..en iyisi internetten özel bilgiilerini vermeyeceksin özellikle banka kartlarının şifrelerini..