PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Commodore ruhu geri döndü!


aŞk-ı LâL
07 Mart 2009, 03:40
Asus Eee PC markası popülerliğini koruyor. Son olarak CeBIT fuarında tanıtılan Eee klavye PC, Commodore ve Spectrum gibi tüm bileşenlerini klavyesi altında barındırıyor.
http://cnetturkiye.com/images/00_09/03_09/05/eeekey_in1.jpg
Commodore 64 ve Sinclair Spectrum ZX kullananlar için bu haberin bambaşka bir değeri var. Anılarımızı canlandıran Asus, Eee PC markası altında tüm bileşenlerini klavye şeklinde bir kasada barındıran yeni bilgisayarını CeBIT etkinliği çerçevesinde ziyaretçilerin beğenisinde sundu. Eee Keyboard PC adıyla sunulan bilgisayar oldukça ince metal kasalı bir klavye gibi görünüyor. Tüm bağlantıları arka yüzde konumlandırılmış. Klavyenin yanında bir de yaklaşık 13 cm'lik (5 inç) dokunmatik bir ekran bulunuyor.http://cnetturkiye.com/images/00_09/03_09/05/eeekey_in2.jpg
1.6 GHz Intel Atom işlemciye sahip (Z520 olması bekleniyor) Eee klavye bilgisayar, 1 GB DDR2 RAM bellek ile çalışıyor. 16 ve 32 GB kapasite seçenekleri sunan katı diskiyle hem daha az enerji hem daha yüksek performans sunuyor. Wi-fi b/g/n, bluetooth ve kablosuz HDMI bağlantıları sunan cihazda HDMI çıkışı, 3 adet USB bağlantı noktası, monitör çıkışı ve şüphesiz ses bağlantıları mevcut. Sütelik tüm bu bileşen özellikleriyle sadece 900 gram ağırlığında.

Yandaki dokunmatik ekran farklı uygulamalar için kullanılabiliyor. Çok ortamlı içerikleri yönetebilmek için kumanda paneli, hesap makinesi ve internet tarayıcı olarak kullanmak mümkün.