PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 8 megapiksel ve Nokia


aŞk-ı LâL
07 Mart 2009, 03:35
Barselona'da gerçekleştirilen MWC 2009 etkinliği sebebiyle mobil iletişim cihazlarında yeni ürün bombardımanı yaşanıyor. Nokia 8 megapiksel çözünürlük sunan sürgülü modeli N86'yı duyurdu
http://cnetturkiye.com/images/00_09/02_09/18/n86_in1.jpg
Symbian işletim sistemiyle çalışan ve firma tarafından "bilgisayar" olarak tanımlanan gelişmiş mobil iletişim ve eğlence cihazlarından oluşan N serisi yeni bir üyeye hoşgeldin demeye hazırlanıyor. N80 ile başlayıp N96'ya kadar uzanan bir sürgülü tasarım macerası N86 ile sürüyor. 6.6 cm (2.6 inç) büyüklüğünde OLED ekrana sahip Nokia N86 görüntüleme alanındaki iddiasıyla ön plana çıkıyor. Carl Zeiss objektifiyle 8 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebilen cihazın diyafram açıklığı artırılarak düşük ışık koşullarında daha iyi performans göstermesi sağlanmış. Dahili olarak 8 GB hafıza sunan N86'nın bellek kapasitesi 16 GB'ye kadar artırılabiliyor. N-Gage platformunu destekleyen cihazın dahili AGPS modülü de bulunuyor. TV-Out, Bluetooth, Wi-fi, HSDPA, microUSB ve 3.5 mm standart kulaklık bağlantısı cihazın sunduğu diğer özellikler arasında.

Nokia N95 ile başlayan çift sürgü kullanımı N86 ile devam ediyor. Cihazın ters yönde kısa bir mesafede açılan sürgüsü altında dört özel tuş bulunuyor. Bu tuşları hem müzikçalar uygulamasını kontrol etmek için hem kamerada yakınlaştırma, uzaklaştırma için hem de oyun sırasında kullanılıyor.