PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opera açık kapattı, yeni açık WinAMP'ı vurdu


aŞk-ı LâL
06 Mart 2009, 06:08
Operahttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif geçtiğimiz günlerde web tarayıcısında bulunan ve güvenlik yazılımı şirketlerince tespit edilen kritik bir açığı yayınladığı yeni bir güncelleştirme giderdi.

Söz konusu açıkhttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif özel olarak hazırlanmış bir JPEG dosyasının Opera'dan bilgisayarlara sızmasına ve bilgisayarlar üzerinde herhangi bir komutu çalıştırabilmesine izin veriyordu. Yayınlanan yeni güncelleştirme ile sürümü 9.64'e yükselen Operahttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif bunun yanı sıra Windows güvenlik sistemine katkı sağlamak amacıyla Vista altında Address Space Layout Randomization ve Windows XP altında Data Execution Prevention isimli iki yeni fonksiyonla Windows güvenlik sistemine de destek verecek.

Opera'nın yayınlanan son güncelleştirmelerine ulaşmak için Yardım'dan Güncelleştirmeleri Kontrol Et'e girebileceğiniz gibihttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif buradan (http://www.opera.com/download/) da ilgili güncelleştirmeyi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Yeni açık WinAMP'ta ortaya çıktı...

http://www.chip.com.tr/images/content/20080709220652.jpg
Yani açık WinAMP'ta ortaya çıktı...

Opera açıkları kapatırkenhttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif güvenlik şirketi Secuniahttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif kullanıcıları farklı bir program hakkında uyarmaya başladı. Secunia'ya göre WinAMP'ta bulunan kritik bir açıkhttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif bazı CAF ses dosyalarının WinAMP ile açılması sonucundahttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif saldırganların sistemlere sızmasına neden oluyor.

Açıkhttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif şu anda en son sürüm olan 5.5 de dahil olmak üzere tüm WinAMP sürümlerini yakından ilgilendiriyor. Henüz bir yama yayınlanmadığındanhttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif CAF dosyalarını açarkendikkatli olmakta yarar var...<!-- google_ad_section_end -->

Bestekar
06 Mart 2009, 22:53
emeklerine sağlık simya..