PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Microsoft, 10.000 patente ulaştı!


aŞk-ı LâL
15 Şubat 2009, 09:42
Yazılım devi Microsofthttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif bugünlerde sayısı 10.000'e ulaşan patentli ürünlerinin gururunu yaşıyor. 1975 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulan ve günümüzde yazılımlarıyla hemen her eve ve işyerine girmeyi başaran Microsoft'un patentini elinde bulunduğu ürünlerin sayısı 10.000'i buldu.

Kurulduğu yıldan bu yana ortalama her yıl 294 patente ulaşmayı başaran Microsoft'tan Bart Eppenauerhttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif patentlerin her birinin Microsoft için bir yeni buluş olduğunu ifade ederkenhttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif bunları lisanslı olarak kullanıcılara sunarak kullanıcıların da bu buluşları kullanabilmesine imkan sağlandığının altını çizdi.

Sadece araştırma ve geliştirme üzerine yılda yaklaşık 8 milyar dolar ödenek ayrıldığını belirten Eppenauerhttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif sadece geçen yıl 2000'den fazla patentin şirketçe ele alındığını vurguladı.<!-- google_ad_section_end -->