PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Microsoft'tan yaratıcı öğretmenlere destek


aŞk-ı LâL
31 Ocak 2009, 06:18
Bilişim teknolojilerinin hayatın her alanında etkin ve verimli şekilde kullanılmasını ve Türkiye'de bilgisayar okur http://www.gencliknerde.net/images/smilies/tire.gifyazarlığının artırılmasını hedefleyen Microsoft Türkiye'nin MEB işbirliği ile 2006 yılında hayata geçirdiği Yenilikçi Öğretmenler Programı etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor.

Müfredat kapsamındaki konulara ilişkin derslerini bilişim teknolojisi araçlarından yararlanarak hazırlayan Yenilikçi Öğretmenlerhttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif öğrencilerin etkin şekilde derslere katılımını ve teknoloji sayesinde etkileşimli öğrenimi desteklemeyi hedefliyor. Bu program kapsamındahttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif 2006 yılından bu yana toplam 300 öğretmen ve 200'e yakın proje oluşturdu. 2009 yılında düzenlenecek Dünya Forumu'nda yarışacak projelerini geliştirmek üzere öğretmenler sömestr tatili boyunca hazırlıklarını yoğun şekilde sürdürecek.

2009 yılının Mayıs ayında hazırlayacakları detaylı projelerini yarışmaya katılmak üzere teslim edecek olan Yenilikçi Öğretmenlerhttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif Haziran ayında gerçekleştirilecek Türkiye Forumu'nda projelerini sunacak. Topluma destekhttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif İçerik ve İşbirliği olmak üzere 3 farklı kategoride belirlenecek Türkiye birincilerihttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif bu yıl gerçekleştirilecek olan Dünya Forumu'nda projeleriyle ülkemizi temsil edecek. Yarışmaya Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı ilk ve ortaöğretim düzeyinde tüm okullarda görev yapan öğretmen ve öğrenim gören öğrencilerden oluşan ekipler katılabilecek.<!-- google_ad_section_end -->