PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kamera ekrana giriyor!


aŞk-ı LâL
16 Ocak 2009, 03:36
Web kameraları ekranın içerisine girecek!

Apple'ın üzerinde çalıştığı yeni teknolojihttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif web kameralarını laptop ekranının içerisine gömecek.

Günümüzde satışa sunulan notebook'ların birçoğu artık dahili webcam'iyle birlikte kullanıcılara ulaşıyor. Bu nedenle kullanıcıların notebook dışında ayrıca bir webcam almasına da gerek kalmıyor.
Apple ise webcam'li notebook'larında radikal bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Ekranın üzerinde yer alan kamera yerine ekranın arkasında yer alan bir kameralı notebook konsepti üzerinde çalışmalarını yoğunlaştıran Applehttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif böylece göz teması kurarken kişilerin ekranın yukarısına bakmasına gerek kalmadanhttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif doğrudan ekranın ortasından karşısındakinin gözlerinin içine bakabilmesine olanak sağlamayı planlıyor.
Applehttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif bu yeni konseptini şimdilik hayata geçirmiş olmasa dahttp://www.gencliknerde.net/images/smilies/virgul.gif bu konudaki çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.<!-- google_ad_section_end -->