PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 9 yaşındaki kız Microsoft sertifikası aldı


aŞk-ı LâL
24 Aralık 2008, 23:44
9 yaşındaki Hintli kız M. Lavinashree, Microsoft’un düzenlediği MCP (Microsoft Certified Professional) sınavını başarıyla geçerek MCP sertifikasına sahip en genç insan oldu.

İSTANBUL - Hindistan’ın Tamil Nadu eyaletinde yaşayan 9 yaşındaki Lavinashree, bilişim teknolojileri alanındaki iş başvurularında sahiplerine avantaj sağlayan Microsoft Certified Professional (Microsoft Sertifikalı Profesyonel) belgesine sahip en genç insan ünvanını 10 yaşında bu ünvana sahip olan Pakistan’lı kız Arfa Karim’in elinden aldı.

9 yıllık kısa hayatına bir çok rekor sığdıran Lavinashree’nin daha önceki rekorları arasında Tamil klasiklerinden biri olan 2000 yıllık Thirukural’ın 1330 dizesinin tamamamını daha 3 yaşında ezberden okumak da var.

Microsoft’un işletim sistemleri ile ilgili problem çözümleri ve bunun gibi konularda soruların sorulduğu sınavdan geçen Lavinashree’nin puan ortalamasının hayli yüksek.

Küçük yaşında bu başarıya ulaşan kızın gelecek hedefleri arasında Microsoft’un MCSE (Microsoft Certified System Engineer - Microsoft Sertifikalı Sistem Mühendisi) sınavını geçmek var.

http://www.ntvmsnbc.com.tr/news/470039.asp (http://www.ntvmsnbc.com.tr/news/470039.asp)