PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sanal alemin yükselen yıldızı: Meebo


aŞk-ı LâL
24 Aralık 2008, 15:54
http://timeturk.com/images/news/30203.jpgProgram kurmadan sohbet etme imkanı sunan Meebo, Messenger’ın tahtını sallamaya başladı. Program MSN'in yasak olduğu iş yerlerinde büyük rağbet görüyor.

Bir çok mesenger hesabı kullanıyorsanız, hepsini aynı anta kullanıma imkan sağlayan bir program geliştirildi. Herhangi bir program kurmadan arkadaşlarınızla sohbet etme imkanı sunan "Meebo" büyük ilgi görüyor. Meebo, evden, kampüsten, iş yerinizden, seyahat ettiğiniz ülkelerden kısacası bilgisayara ulaşabildiğiniz her yerde anında mesajlaşma [instant messaging] gerçekleştirebileceğiniz web tabanlı bir servis.

http://www.timeturk.com/images_1/news/30204.jpg

Meebo aracılığı ile AIM, Yahoo, Myspace, Facebook, MSN, Google Talk, ICQ ve Jabber hesaplarınızla oturum açarak, kişi listenizdeki arkadaşlarınızla, ailenizle herhangi bir yazılım indirmenize gerek kalmadan ücretsiz ve anında mesajlaşabilirsiniz. Üstelik kendi şifrenizle oturum açmak için siteye üyelik istemiyor.

80 dilde hizmet veriyor

Ajax teknolojisi üzerine kurulu, Türkçe dil desteğine sahip, Türkçe dışında 80 dilde de hizmet veren, web tabanlı anlık mesajlaşma programlarının en popülerleri arasında yer alan, tasarım, hız ve kullanım kolaylığı ile bilinen bir sohbet sitesi meebo. Görünmez kaydolma (kullanıcının bağlanmasının diğerleri tarafından görünmemesini sağlamak için) ve diğer IM (anlık mesajlaşma) servislerine eşzamanlı birden çok bağlanma gibi özelliklere sahip.


http://www.timeturk.com/images_1/news/30205.jpg

Tüm bağlantılarınızla tek bir noktadan görüşme sağlayan Meebo, bilgisayara herhangi bir kurulum gerektirmiyor. Diğer bir deyişle, herhangi bir sohbet programı kurulu olmayan bir bilgisayarı kullanmanız ve biriyle görüşmeniz gerektiğinde aklınızda tutmanız gereken tek adres Meebo.