PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adsense EFT ayarlari


aŞk-ı LâL
21 Aralık 2008, 18:57
Ödemelerinizi EFT olarak yani bankamatik kartınıza yatırılmasını istemez misiniz? Evetse yazının devamını okuyarak işleme başlayalım.

Önce www.google.com.tr/adsense/ (http://www.google.com.tr/adsense/) adresinden giriş yapıyoruz.Sonra yukarıdan HesabımÖdeme Ayrıntıları diye bölüm gözükecektir.Yanındaki "düzenle" tıklıyoruz.Karşımıza eft ve çek ile ilgili yazılar gelecektir.Buradan Yeni bir banka hesabı ekleyin yanındaki kutucuğu işaretliyoruz ve Devam butonuna basıyoruz.
Karşımıza banka bilgileri dolduracağımız form gelecek.


Hesap Sahibi Adı: Burasını Kart sahibi isimine göre değiştirin
Hesap Rumuzu: Buranın bir önemi yok.İsminizi felan yazabilirsiniz.
Banka kodu: Siteden aldığımız bilgi
Şehir: Bankamatik kartınızı aldığınız yer.Emin değilseniz bankanızı arayın.
Şube kodu: Siteden aldığımız bilgi
Hesap numarası: Sizin hesap numaranız.

Bunları giriyoruz ve Devam butonuna basıp devam ediyoruz.Bilgileriniz kaydedildi ve 2-3gün içinde ufak bir miktarda test parası sizin bu bildirdiğiniz banka hesabınıza yatırılacaktır.Eee bu test parası ne işe yarıyor derseniz elbette bu banka hesabının size ait olup olmadığını doğrulamak için.
Bilgileri yolladık aradan günler geçti ve hesabınıza test parası geldi.Şimdi bu test paramızın miktarını google'a bildirelim ki hesabı doğrulayıp paralarımızı hesabımıza yatırsın.
Adsense giriş yapıyoruz.Yukarıdan Hesabım sekmesine tıklıyoruz.Aşağıda Ödeme Ayrıntıları
Doğrulanmamış bir Elektronik Fon Transferi hesabınız var – Bu hesabı doğrula.Bu hesabı doğrula tıklıyoruz ve karşımıza gelen parayı gireceğimiz bir form geliyor.Hesabımıza gelen parayı aynı şekilde buraya yazıyoruz ve Gönder butonuna basıyoruz.Eğer miktarı doğru girdiyseniz hesabınız doğrulanmıştır gibi bir ifade çıkıyor.Bu ise hesabınızın varsayılan olduğunu yada varsayılan yapmak isteyip istemediğinizi sorar.Sizde gerekli şekilde butonlara tıklarsınız ve eft hesabınızı doğrulamış olursunuz.

Hesabınızdaki para 100$ ulaştığında EFT ile banka hesabınıza yatırılır.

Önemli not: Hesabınızda biriken para miktarı 50$ a ulaştığında google adsenseye bildirdiğiniz adresinize bir adet pin kodu gönderiliyor.Mektup zarfının yarı boyutunda kartondan bir kağıt üzerinde gerekli bilgiler bulunuyor.Bu pin kodunun size gönderilmesinden itibaren adsense hesabında ki gerekli yere üç ay içinde yazarak doğrulama yapmanız gerekiyor.Onun için bu pin kodunun size ulaşabilmesi için adresinizi dikkatli ve doğru bir şekilde yazmalısınız. sekmesine tıklıyoruz.Karşımıza hesap bilgilerimiz gelecektir.Biraz alta indiğimizde bölümünde eklediğiniz Eft hesabı görülecek ve şu şekilde yazacaktır;