PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Müslümanların Youtube'u


aŞk-ı LâL
09 Kasım 2008, 01:57
http://internethaber.com/images/news/75559.jpgMüslümanların "Youtube"ü denilen sosyalleşme sitesi "Muxlim.com" yakında internet üzerinden yayına başlıyor.

Web sitesinin kurucularından ve Muxlim'in İcra Kurulu Başkanı Muhammed El Fatatri yaptığı açıklamada, Muxlim Pal (Muxlim Arkadaş) adını verdikleri uygulamayı birkaç hafta içinde başlatacaklarını belirterek, dünya çapında tüm Müslüman gençleri bu sanal dünya uygulamasını denemeye ve izlenimlerini kendilerine aktarmaya çağırdı.

Muxlim Pal'de de gençlerin popüler sanal dünya uygulaması Habbo'da olduğu gibi kendi alanlarını yaratabileceklerini ve arkadaşlarıyla iletişime geçebileceklerini belirten El Fatatri, tüm dünyadan Müslüman toplumunu bir araya getirmeyi amaçlayan Muxlim Pal'e diğer dinlerin mensuplarının da katılabileceklerini söyledi.

Finlandiya'da yaşayan El Fatatri, bazı Müslüman ülkelerin bazı sanal dünya uygulamalarını Müslüman olmadıkları için engellediklerini anımsattı.

Merkezi Helsinki'de bulunan ve Aralık 2006'da kurulan Muxlim.com'u, her ay 190 değişik ülkeden 1,5 milyon kişi ziyaret ediyor. Sohbet forumları ve fotoğraf paylaşımı hizmeti veren site ayrıca Kuran dinleme olanağı da sunuyor