PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Windows 7, Vista gibi olmayacak!


aŞk-ı LâL
08 Kasım 2008, 19:27
http://www.stargazete.com/dosya/haber/081105-034853-145022-B.jpg
Microsoft yetkilileri, Windows'un yeni versiyonunun Vista gibi kullanıcıları usandırmayacağını söylüyor.
İşte Windows 7'nin getireceği yenilikler...


Microsoft's Windows grubunun üst düzey Başkan Yardımcısı Steven Sinofsky, PC platformu ve hatta acemi PC kullanıcılarının ihtiyacı olan güvenliği sağlama niyetinde olduklarını söyledi.
Zaman'ın haberine göre, yaptıkları hataları kabul etmeyen Sinofsky, Microsoft'un Windows 7'de kullanıcı deneyimlerini geliştirmek için 3. şirketlerle sıkı bir çalışma içinde olduklarını belirtti.
2007 Ocak ayında lanse edilen Vista, kullanıcı hizmetlerine müdahale eden ve kısıtlayıcı lisans şartları nedeniyle eleştirilmişti. Bu nedenle Microsoft, Windows 7 ile kullanıcılara daha iyi bir deneyim için söz verdi. Los Angeles'ta bu hafta düzenlenen Profesyonel Developers Konferansı'nda çeşitli yenilikler içeren yeni işletim sistemi tanıtılacak. Microsoft, kullanıcılarını ilk kez Apple's iPhone'nda gördükleri multi-touch (çoklu dokunma) teknolojisini kullanabilecekleri Windows Touch ile buluşturacak. Kullanıcılar, parmakları ile ekranda dosyaları ve pencereleri sürükleyebilecek, yönlendirebilecekler. Dokümanları ve diğer açık dosyaları daha kolay idare eden yeni bir taskbar (görev çubuğu) olacak. Her program için thumbnail kullanılacak ve görev çubuğundaki programın ikonunu sürükleyerek kullanıcılar kaç dokümanın açık olduğunu görebilecekler ve dokümanlar arasında geçiş yapabilecekler.
Microsoft, home network kurmanın artık çok kolay olacağını belirtiyor. Ayrıca, Microsoft web browserından çalıştırılacak olan Office'in yeni versiyonunu da tanıtacağını duyurdu.
Microsoft Windows 7'nin tam olarak ne zaman raflarda olacağı bilinmiyor, ancak 2010 yılına kadar tüketiciyle buluşması bekleniyor.