PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Halkın %74'ü numara taşımadan habersiz


aŞk-ı LâL
18 Ekim 2008, 00:59
http://img.sabah.com.tr/im/2008/10/17/4D5DC7FB3FA99848BC6D77E6r.jpgVodafone'un yaptığı bir anket, 9 Kasım'dan itibaren yaşama geçecek ve cep telefonu abonelerine numaralarını değiştirmeden operatörünü değiştirme olanağı sağlayacak "numara taşınabilirliği" uygulamasından halkın yüzde 74'ünün habersiz olduğunu ortaya koydu.

Vodafone Türkiye Kurumsal İlişkiler Bölüm Başkanı İdil Dorsan, yaptığı açıklamada, 9 Kasım'da yaşama geçecek "mobil numara taşınabilirliği" uygulamasının, cep telefonu kullanıcılarına numaralarını değiştirmeden operatör seçme özgürlüğü sağlayacağını hatırlattı. Yaptıkları anketin, halkın yüzde 74'ünün bu uygulamadan habersiz olduğunu ortaya koyduğunu ifade eden Dorsan, "9 Kasım'dan itibaren operatörünü değiştirmek isteyen tüm kullanıcıları numaralarıyla beraber Vodafone'a bekliyoruz" dedi.

DÜNYADA 3.9 MİLYAR CEP ABONESİ VAR

Dünya nüfusunun yüzde 40'ının cep telefonu kullandığı bildirildi. Dünyada halen 3.9 milyar olan cep telefonu abonesi sayısının 5 yıl sonra 5.6 milyara ulaşacağı tahmin ediliyor.

Türkiye'de ise 93 milyon kayıtlı cep telefonu cihazı bulunurken, her yıl 1.5 milyon yeni cep telefonu sisteme kaydoluyor.

9 Kasım'da başlayacak olan numara taşınabilirliği uygulamasının, operatörler arasında rekabeti kızıştırması bekleniyor.

ANKA