Paylas-TR


Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 06 Ekim 2008, 20:21   #1 (permalink)
Bundan sonra diLim LâL
 
aŞk-ı LâL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
  Date: 10 Eylül 2008
 Mesajlar: 30,893
Standart Ayet-el kûrsi

AYET-EL KÛRSİ !


" K u r ' â n - ı K e r i m 'i n E f e n d i s i "
(Kur'ân-ı Kerim'in Seyyidi ve en büyüğüdürResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.)


Tevhid ilmiyle alakalı en büyük Ayet-i KerimedirResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.
-Geceleyin inmiş olan bu Ayet-i Kerimeyi, Efendimiz (SAV), Zeyd'i (RA) çağırarak yazdırmıştırResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.


-Ayet-el Kûrsi indiğinde, dünyadaki bütün putlar ve krallar yere düşmüş ve başlarındaki taçları yuvarlanmıştırResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.


-Şeytanlar birbirleriyle çarpışarak kaçıp, iblis'in yanına toplanmışlar ve ona bu karışıklığı haber vermişlerdirResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.


-Peygamber Efendimiz'in(SAV) Ayet-el Kûrsi'de bulunan "Yâ Hayyu - Yâ Kayyumu", "Hayy ve Kayyum olan ALLAH'ım Senin Rahmetinle yardım istiyorum" buyurarak (üzüntü ve keder anında) ettiği duadırResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. İsm-i Azâm olduğu da rivayet edilmekle beraber, Ariflerin Sultanı Beyazıd-ı Bistami (RA) "Bu ismin belli bir tarifi yoktur, lâkin sen kalbini herşeyden boşaltıp, onu ALLAH'ın CResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.CResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. Vahdaniyyetine teslim ederek istediğin İsimle zikret" buyurmaktadırResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.


-Ayet-el Kûrsi'de bulunan Esma-i İlahiye hiçbir Ayet-i Kerimede yokturResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. Çünkü bu Ayet-i Kerime'de, bazısı açık, bazısı gizli olmak üzere onyedi yerde ALLAH'u Teâlâ'nın İsmi geçmektedirResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.


-Yatmadan okuyana ALLAH'u Teâlâ tarafından bir koruma verilir, sabaha kadar hiçbir şeytan yaklaşamazResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.


-Yâ RasulULLAH (SAV) Kur'ân-ı Kerimin hangi Sûresi(derece bakımından) daha büyüktür? Diye soran Sahabe'ye(RA), "İhlâs Sûresi" buyurduResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. O Sahabe(RA) "Kur'ân-ı Kerimde hangi Ayet(Fazilet bakımından) daha üstündürResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın." diye sorunca, Peygamber Efendimiz(SAV) "Ayet-el Kûrsi'dir" buyurduResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. (Darimi)


-Ayet-el Kûrsi'yi okuyan kimse yedi kalenin içine girmiş gibi muhafaza edilirResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. Ayet-el Kûrsi, Kur'ân-ı Kerimin dörtte biridirResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.


-Efendimiz(SAV) buyurdu ki; "İlim sana olsun ey Eba Münzir, Canım Kabza-i Kudretinde olan ALLAH'a CResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.CResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. yemin ederim ki, muhakkak Ayet-el Kûrsi'nin bir dili ve ikide dudağı vardır ki, Arş'ın direğinin yanında Melik-i (Müteâl olan ALLAH'u Teâlâ Hazretlerini) takdis eder(O'na Tazimde bulunurResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.)" (Ebû Dâvud, Ahmed İbni Hambel)


-Efendimiz(SAV) buyurdu ki; "Her kim, her farz namazın arkasından Ayet-el Kûrsi'yi okursa, Cennete girmekten onu ancak ölüm men ederResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.Her kim onu yatacağı zaman okursa, ALLAH'u Teâlâ ona kendi evi, komşusunun evi ve etraftaki evler hakkında güvence verirResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın." (Beyhâki)


-Efendimiz(SAV) buyurdu ki; "Bakara Sûresinde bir Ayet vardır ki Kur'ân Ayetlerinin EfendisidirResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. Şeytan olan herhangi bir evde okunursa (şeytan) o evden çıkarResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. (O Ayet) Ayet-el Kûrsi'dirResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın." (Beyhâki)


-Efendimiz(SAV) buyurdu ki; "Her kim farz namazın arkasında Ayet-el Kûrsi'yi okursa, diğer namaza kadar ALLAH'ın CResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.CResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. zimmetinde olurResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın." (Heysemi)


-Efendimiz(SAV) buyurdu ki; "Her kim Ayet-el Kûrsi'yi ve Bakara Sûresinin sonunu sıkıntılı(kederli) anında okursa ALLAH CResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.CResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. ona yardım eder" (Suyuti, Dürrül Mensûr)


-(şeytan, cinler vResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.sResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. şerli yaratıkların şerrinden ve anne yada çocuğuna zarar vermelerinden yada öldürmelerinden korunmaları için) Doğum yapacak kadının, Ayet-el Kûrsi, A'raf 54Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. Ayeti sonuna kadar, Felâk ve Nâs Sûrelerini okuyarak ALLAH'u Teâlâ'ya sığındırılması gerekir(Hadis-i Şerifle bildirilmiştir)Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.


-Efendimiz(SAV) buyurdu ki; "Sen Ayet-el Kûrsi'den neredesin? O herhangi bir yemek veya katık üzerine okunursa mutlaka ALLAH CResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.CResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. o yemek ve katığın bereketini çoğaltırResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın." (Suyuti)


-Efendimiz(SAV) Sûre-i Bakaranın sonunu(Amener Rasûlü) ve Ayet-el Kûrsi'yi okuduğu zaman gülerdi ve "Onlar Arş'ın altındaki, Rahman'ın (Teâlâ) hazinesindendirResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın." buyururduResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. (Suyuti)


-Seleme İbni Kays(RA) "ALLAH'u Teâlâ, ne Tevratta, ne İncil'de, nede Zebur'da Ayet'el Kûrsi'den daha büyük bir Ayet indirmediResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın." (Suyuti)


-Ayet-el Kûrsi, cinlere karşı kendisinden yardım alınacak duaların en büyüğüdürResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. Ayet-el Kûrsi'nin insandan şeytanları kovmakta çok tesirli olduğunu söylemişler, ayrıca saralı kişiye, şeytanın kendisine yardım ettiği sahir(büyücü), kâhin, falcı, nefis ve şehvet ehli, zulüm ve gazab erbabı üzerine sadakatle okunulduğunda onların şeytanlarını etkisiz hale getirmekte de büyük gücü olduğunu denemişlerdirResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. Ancak sadakatle okunması şartı koşulmuşturResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.


-Herhangi bir muradın hasıl olması için Ayet-el Kûrsi 313 kere okunduğunda, dünya ve Ahiret hakkındaki o istek ALLAH'ın CResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.CResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. izniyle hasıl olur(ne bir eksik ve ne bir fazla okunmamalıdır bu sayıların adedi çok önemlidir)Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.


-Cin musallat olan çocuğa 18 kere Ayet-el Kûrsi okunursa BİİZNİLLAH şifa bulurResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.


-Yemeğe okunursa yemek bereketlenirResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.


-Devamlı okunursa unutkanlığı giderdiğini Hz Ali (KResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.VResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.) buyurmuşturResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.


-Evden çıkarken okuyan her işinde muvaffak olur ve hayırlı işleri başarırResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.


-Evine gelince okursan iki Ayet-el Kûrsi arasındaki işlerin hayırlı olur ve fakirliğin önlenirResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.


-Bir kimse evinden çıkarken Ayet-el Kûrsi'yi okursa, Hakk Teâlâ yetmiş Meleğe emreder, o kimse evine gelinceye kadar ona dua ile istiğfar ederlerResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.


Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûmResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevmResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erdResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihiResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erdResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîmResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.

255Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. AllahResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. O'ndan başka İlah yokturResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. Diridir, KaimdirResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. O'nu uyuklama ve uyku tutmazResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O'nundurResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. İzni olmaksızın O'nun Katında şefaatte bulunacak kimdir? O, önlerindekini ve arkalarındakini bilirResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. (Onlar ise) Dilediği kadarının dışında, O'nun ilminden hiçbir şeyi kavrayıp-kuşatamazlarResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. O'nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp-kuşatmıştırResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. Onların korunması O'na güç gelmezResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. O, pek Yücedir, pek büyüktürResmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. (Bakara Suresi 255Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. Ayettir)

alinti..........
" Taklitlerasıllarınıyüceltir. "
Saygı duyulacak bir tarafınız varsa... O tarafınıza saygılarımla!
Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.✿*゚¨゚✎
Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın._"ikinci el övgü tüccarları varsın bol bol konuşsun benim satacak malım yok ki övgüye ihtiyacım olsun"

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.
Şimdi Sularında Sessiz Bir Gemiyim Ben
Gözlerinin Derinliğinde
Yol Alan..

Deniz Mavide, Bulut Beyazda, Yıldız Gecede..
(Sevdam Sabıkamdır...)
aŞk-ı LâL isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Bookmarks

Tags
ayetel, kûrsi
Seçenekler Arama
Stil