Konu: sevdiğim. .
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Şubat 2009, 16:41   #1 (permalink)
Esra
Guest

Standart sevdiğim. .

Esmerdi ilk sevdiğim, saçları uzun, gözleri siyah, ruhu çocuksuydu. Bütün hayatımın açmamış "gülüydü" o. Ruhuma kazımıştım aşkımı, olmadı. Uzun, sarı bir kağıtta aldım, tek kişilik seyahatimin biletini.

Masum bir aldanışın başlangıcıydı ikincisi. Elini tutmaya çekindiğim toy zamanımın karşılıklı birlikteydi. Hayaller alemindeydim onunla, sevimli pembe hayallerimin "prensesiydi." Ta ki, güven denen kısa bir kelimenin yükünü kaldıramayana kadar. Arkasından ağladığım tek sevdiğimdi, olmadı. Pembe hayallerim, yok olup gitti onunla.

Meleğimle tanıştım sonra; narin, nazik meleğimle. Eşimi bulmuştum aslında, beni bu dünya da anlayabilen, eşi benzeri olmayan "cennetim" di. Ruhuma kazımayı bırakıp, ruhumu ona vermiştim. Yalnızca o biliyordu hakkımdaki her şeyi, ne annem ne babam, yalnızca o. Eller ayırdı diyorum çünkü hala nedenini bilmiyorum. Mazimde unutamadığım ve unutamayacağım cennetimdi o benim.

Fani ömrümün son fasıllıydı. Umutsuzca çırpınışımın hüzünlü sonuydu aslında. Ne diyebilirim ki, karşılıksız hoşlanmanın ismiydi dördüncüsü. Derin acılarımın merhemi gibi işte. Avucumu yaladığımın somut örneğinin en yakın şahidi oldu o da.

Kendi çapında, çapsız bir mecnunum ben. Uzun ilişkilerin tek kurbanıyım ben. Bu dünyalık değil ahirlik sevenlerdenim ben. İnceden gelen ney sesinin acı yüklü kuluyum ben. Leylalarla mecnun olmuş, hastayım ben. Anlamını değiştirdiğiniz sevginin masumuyum ben. Yalnızlığın sevdasını taşıyan, bir garip bülbülüm ben...