Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Kasım 2008, 01:39   #1 (permalink)
Bundan sonra diLim LâL
 
aŞk-ı LâL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
  Date: 10 Eylül 2008
 Mesajlar: 30,893
Cumhuriyet Meyhanesi

Cumhuriyet Meyhanesi
Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.

Sahne Sok. No: 47
Balık Pazarı
Beyoğlu İstanbul
Tel : 0 212 243 64 06
Web Sitesi: Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. İstiklal Caddesi`nde Balık Pazarı’nın bitiminde, sokağın köşesinde, karşınıza çıkan farklı bir mekan: Tarihi Cumhuriyet Meyhanesi.. Eski İstanbul’dan günümüze uzanan bir nostaljinin adı. 110 yıllık bir geçmişi bulunan Cumhuriyet Meyhanesi İstanbul’un en eski ve vazgeçilmez mekanlarından biri, bir Beyoğlu klasiği. Aslında gencinden yaşlısına kadar meyhane tadını seven pek çok kişinin uğrak mekanı burası. Belki pek çoğunuz gidip görmüş ya da görmediyseniz bile ismini bir yerlerden mutlaka duymuşsunuzdur.

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. Farklı ambiansıyla kafa çekmek ve farklı müzikleriyle eğlenmek için iyi bir seçim olan Cumhuriyet Meyhanesi’nde klasik meyhane menüsü sunuluyor. Ama ne menü, yok yok. Favadan Arnavut ciğerine, acılı ezmeden zeytinyağlı sarmaya uzanan hepsi birbirinden leziz geniş bir seçenek olanağınız var. Bu güzel menüden özellikle ızgara yada haşlama balığı ve şakşukayı tatmadan gitmek büyük bir kayıp olur.

Sade ve düzenli dekorasyonuyla tipik bir meyhane olan Cumhuriyet Meyhanesi’nin müşteri profili çok karışık. Gencinden yaşlısına, öğrencisinden işad***** herkesi bu mekanda görmek mümkün. Temizlik, titizlik, kaliteli hizmet işletmecilerin asla taviz vermediği konular. Böyle olunca bu mekan meyhane yada eğlence konusunda bir sembol halini almış. Üç katlı binada hizmet veren Cumhuriyet Meyhanesi’nin ilk iki katında radyodan çalan Türk Sanat Müziği, üçüncü katta ise canlı fasıl sizleri bekliyor. Lezzetli yemek ve mezeler, içkiler bir de fasıllar; hele hele bir de üst katta cam kenarında yer bulabilirseniz güzel bir manzara insanı sanki bu alemden alıp uzak, bambaşka yerlere götürüyor. Sabah 11.00’de servise başlayıp 01.00’e kadar servis veren mekanda müşterilerin yakındığı tek konu yer bulabilmek. Yaklaşık 1000 kişiyi aynı anda ağırlayabilen bu tarihi meyhanede kredi kartları geçerli. Otoparkı bulunmayan mekan her zaman rağbet gördüğü için rezervasyon yaptırmak yararlı olur
" Taklitlerasıllarınıyüceltir. "
Saygı duyulacak bir tarafınız varsa... O tarafınıza saygılarımla!
Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.✿*゚¨゚✎
Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın._"ikinci el övgü tüccarları varsın bol bol konuşsun benim satacak malım yok ki övgüye ihtiyacım olsun"

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.
Şimdi Sularında Sessiz Bir Gemiyim Ben
Gözlerinin Derinliğinde
Yol Alan..

Deniz Mavide, Bulut Beyazda, Yıldız Gecede..
(Sevdam Sabıkamdır...)
aŞk-ı LâL isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla