Konu: Yeni Melek
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Kasım 2008, 00:28   #1 (permalink)
Bundan sonra diLim LâL
 
aŞk-ı LâL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
  Date: 10 Eylül 2008
 Mesajlar: 30,893
Yeni Melek

Yeni Melek
Gazeteci Erol Dernek Sk. No:13
Taksim İstanbul
Tel : (0212) 244 97 00

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. 1954 yılında Şen Dul filmi ile ilk defa seyircisini ağırlayan Yeni Melek sineması, senelerce Beyoğlu’nu Beyoğlu yapan mekanlardan biri oldu. Salı geceleri düzenlediği galalarıyla İstanbulluların zihnine yazdırdı adını Yeni Melek, sinemaya gitmenin ajandalara not edildiği günlerde kucakladı seyircileri, yıllarca sayısız film gösterimine ev sahipliği yaptı. Seneler geçtikçe yapılan filmlerin sayısıyla beraber Beyoğlu’ndaki sinema salonları da çoğaldı ve 1980’lerde Yeni Melek kapılarını kapatmak zorunda kaldı.

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. Yeni Melek’in İstanbul seyircisiyle yeniden buluşması, 2004 senesinin Mart ayında yine Şen Dul filminin gösterimiyle oldu. Fakat bu kez bir sinema salonu olarak değil, günümüz sanat severlerinin değişen beklentilerini karşılayabilecek bir gösteri merkezi olarak yeniden açıldı. Yeni Melek, kolay ulaşımı, yüksek izleyici kapasitesi ve konserler, film festivalleri, ödül törenleri, kongreler gibi pek çok etkinlik için elverişli olan iç mekanıyla kısa zamanda İstanbulluların kültür sanat aktivitesi denince aklına gelen bir yer oldu. YENİ MELEK Temmuz 2006 tarihinde el değiştirerek RE bünyesine ait bir mekan olarak dünya standartlarındaki ses ve ışık düzeni, genişleyen sahnesi, şık kulisleri, çift fuayesi, çift balkonu, 1160 koltuğu ve ayakta konser düzeninde 2000 kişilik kapasitesiyle ulusal ve uluslararası kültür-sanat sektörüne hizmet vermeye başladı.
" Taklitlerasıllarınıyüceltir. "
Saygı duyulacak bir tarafınız varsa... O tarafınıza saygılarımla!
Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.✿*゚¨゚✎
Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın._"ikinci el övgü tüccarları varsın bol bol konuşsun benim satacak malım yok ki övgüye ihtiyacım olsun"

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.
Şimdi Sularında Sessiz Bir Gemiyim Ben
Gözlerinin Derinliğinde
Yol Alan..

Deniz Mavide, Bulut Beyazda, Yıldız Gecede..
(Sevdam Sabıkamdır...)
aŞk-ı LâL isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla