Konu: Badehane
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Kasım 2008, 00:16   #1 (permalink)
Bundan sonra diLim LâL
 
aŞk-ı LâL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
  Date: 10 Eylül 2008
 Mesajlar: 30,893
Badehane

Badehane

General Yazgan Sokak No:5 Tünel
Beyoğlu İstanbul
Tel : 0212 249 05 50


Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. Badehane kozmopolit Istanbul’un göbeğinde Tüneldedir. Çevresi camiler kiliseler sinagoglar Galata Mevlevihanesi ve Şehbender Tekkesi’yle dinler adasının ortasında ayrı bir mabettir.
Badehane’ye girmek şehrin bütün baskısını üzerinizden atmak demektir. Bir kere içeriye girdiğinizde bu mütevazi ama ünlü mekan sizi müziği müdavimleri ve odunlu sobasıyla sarıp sarmalar.


Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. Badehane kadınların Istanbul’da gönüllerince eğlendiği erkeklerin de ‘dışlanmadığı’ nadir mekanlardandır. Badehane’nin menüsü hemen orada sizin için hazırlanan ev yemeklerinden oluşur. Badehane’nin seçkin DJ’leri gecenizin en iyi şekilde geçmesi için etnik müzikten elektroniğe uzanan bir yelpazede leziz karışımlar hazırlarlar. Badehane, canlı müzik alanındaki ünü Edirne ve Kars üzerinden eski ve yeni kıtaya ulaşmış fiziki alemle yetinmeyip internete varmıştır. Her Çarşamba canlı müzikle bunu beynelmilel kanıtlamış oryantalist fasılın rakipsiz mekanıdır. Badehane görece küçük bir mekandır. Ancak müzik insanları sarmalayıp kıvama getirdiğinde, masa ayrımları, tanışıklık, yabancılık sınırları kalkar, Badehane büyür büyür ve müşterilerinin bar içi dahil her yerinde dans ettiği eşsiz kimliğine bürünür. Bu aura sabahın erken saatlerine kadar tünel ve civarını mıknatıs gibi kendine çeker.

Badehane gece ne kadar tutkulu ve hareketliyse gündüz de o kadar sakin ve huzurludur. E mekanın da bir dinlenmeye akşam için toparlanmaya ihtiyacı vardır. Günün bu saatlerinde öğrenciler işsizler ve sanat erbabı Badehanede yeni projelerini tasarlar ya da dedikodu yaparlar. Müzik derinden ve sakin Şişhane’ye doğru akar. Akşama doğru çevre ofis çalışanları iş yorgunluklarını bir tek atarak giderir, evlerine daha bir rahatlamış dönerler.
" Taklitlerasıllarınıyüceltir. "
Saygı duyulacak bir tarafınız varsa... O tarafınıza saygılarımla!
Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.✿*゚¨゚✎
Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın._"ikinci el övgü tüccarları varsın bol bol konuşsun benim satacak malım yok ki övgüye ihtiyacım olsun"

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.
Şimdi Sularında Sessiz Bir Gemiyim Ben
Gözlerinin Derinliğinde
Yol Alan..

Deniz Mavide, Bulut Beyazda, Yıldız Gecede..
(Sevdam Sabıkamdır...)
aŞk-ı LâL isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla