Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Ekim 2008, 16:01   #1 (permalink)
Bundan sonra diLim LâL
 
aŞk-ı LâL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
  Date: 10 Eylül 2008
 Mesajlar: 30,893
Standart Ağva- Ağva Nerededir,Nasıl Gidilir?

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın. Ağva

İstanbul’a 100 km. mesafede bulunan Ağva, yeşilin bin bir tonu içerisinde sakin bir tatil yapmak isteyenlere özel, birbirinden güzel otelleri ile konuklarını ağırlıyor. Muhteşem doğası, kumsalı, denizi, yürüyüş alanları ile özellikle son bir yıldır otel ve pansiyon bakımından oldukça gelişen Ağva, 20’ye yakın tesis ve birçok pansiyonuyla ziyaretçilerini karşılıyor.

Çok yoruldunuz, metropol şehirdeki gürültüden, trafikten, yoğunluktan ve tek istediğiniz tüm teknolojilerden uzak kalmak, trafik gürültüsü çekmemek. İşte sizin için en uygun yerlerden biri Ağva… Karşınızda Karadeniz’in hırçın dalgaları, arkanızda yeşilin bin bir tonu ve siz minderlerin üzerine uzanıp ufak bir şekerleme yapıyorsunuz. Eğer aradığınız çılgın bir gece hayatı, müzik sesleri eşliğinde dans etmekse size başka yerler önerelim.
Ağva’da ruhunuzu dinlendireceksiniz…
Öyle bir yer düşleyin ki. Karşınızda Karadeniz' in hırçın dalgaları, arkanızda yeşilin her tonu... iki nehrin arasında kalmış bir yer olsun, düşlerinizi süsleyen. Ağva, Şile'nin sevimli ilçesi. Yeni yeni keşfedilmeye başlayan bir yer, 4 mevsimi ayrı güzel ayrı özel. Yaz aylarında deniz keyfinize, 3 kilometrelik güzel plajında güneşlenmeyi ekleyebilir. Kış aylarında ise bir şömine başında sadece kendi kendinize kalabilirsiniz. Bahar aylarının güzelliklerini de unutmamak gerek, şöyle üşütmeyen ama üzerinize de bir şey almadan çıkamayacağınız bahar akşamları vardır ya! İşte Ağva'nın keyfini bahar akşamlarında çıkartmak ayrı bir zevk olsa gerek. Ağva’da eğlence hayatı; gece sahile vuran dalga sesleri eşliğinde, arkadaşlarınızla oturup bir kadeh şarap yudumlamanın keyfi olacaktır. Yattınız, uzandınız, keyif yaptınız, ruhunuzu dinlendirdiniz. Peki ya vücudunuzun sesi ne olacak? Bu güzel doğada vücudunuza da güzel bir hediye vermek istemez misiniz? Bunun için biraz yürüyüşe ne dersiniz? Yeşilin her renginin bir arada toplandığı bu eşsiz yerde uzun yürüyüşlerle, keşfedilmemiş yerleri keşfedebilir, koşu yapabilir ya da bisiklete binebilirsiniz.
Ağva’ya gitmek çok kolay…
İstanbul'a 97 kilometre uzaklıkta olan bu şirin beldeye giderken gördüğünüz manzara sizi büyülemeye yetecek. Yolculuğunuz sırasında sağlı sollu uzanan ağaçları görmek bile çok keyif verici. İstanbul'dan Ağva'ya ulaşmak için öncelikle Şile'ye gitmeniz gerekiyor. Şile'ye kadar yol otoban kalitesinde... Şile'ye ulaştıktan sonra; iki seçenekle Ağva'ya gidebilirsiniz; Birincisi, sahil yolu; Şile Çayırbaşı'ndan iki yol ayrılıyor. Sahil yolu, Kabakoz, Akçakese yolunun devamında karşınıza Şuayipli çıkacak, İsaköy dönüşüne geldiğinize Ağva tabelaları size çok yardımcı olacaktır. Şile' den Ağva'ya ikinci yol güzergahı ise;Çayırbaşı'ndan, Teke köyüne giden yolu takip ettiğinizde Teke, Gökmaslı ve İsaköy istikametinin devamında Ağva'ya ulaşabilirsiniz. Gebze tarafından ulaşım için; Mollafenari istikametine doğru gidin. Tem yolunu takip edin, soldan Teke yoluna sapıp, Yağcılar, Değirmençayı’nın yolunu takip edin. Teke'ye geldiğinizde sağdan İsaköy yoluna sapın ve Ağva'dasınız.
İzmit tarafından ulaşım için; Kandıra otobanı ile ilk önce Kandıra, Akçaova ve sonra Ağva karşınızda olacak.
Karadeniz Bölgesi’nden ulaşım için ise; Akçakoca yolunu takip ederek ulaşılabilir.
" Taklitlerasıllarınıyüceltir. "
Saygı duyulacak bir tarafınız varsa... O tarafınıza saygılarımla!
Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.✿*゚¨゚✎
Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın._"ikinci el övgü tüccarları varsın bol bol konuşsun benim satacak malım yok ki övgüye ihtiyacım olsun"

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.
Şimdi Sularında Sessiz Bir Gemiyim Ben
Gözlerinin Derinliğinde
Yol Alan..

Deniz Mavide, Bulut Beyazda, Yıldız Gecede..
(Sevdam Sabıkamdır...)
aŞk-ı LâL isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla