Paylas-TR


Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama Stil
Alt 11 Ocak 2009, 03:50   #1 (permalink)
Bundan sonra diLim LâL
 
aŞk-ı LâL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
  Date: 10 Eylül 2008
 Mesajlar: 30,893
Icon8 2009 Darwin yılı'

‘Evrim Teorisi' ile bilim ve düşünce dünyasında devrim yaratan İngiliz biyolog Charles Darwin 2009 yılında 200’üncü doğum yılı nedeniyle pek çok etkinlikle anılacak

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.

Kurucusu olduğu ‘Evrim Teorisi' nedeniyle bilim tarihinde önemli bir devrimi gerçekleştiren Charles Darwin, 200'üncü doğum yılı ve ‘Türlerin Kökeni’ adlı eserinin yayınlanışının 150'nci yıldönümü nedeniyle, bu yıl birçok etkinlik düzenleneceği belirtildi.
Çocukluğunda okula pek severek gitmeyen, tıp öğrenimini kan görmeye dayanamadığı için yarım bırakan, daha sonra papaz olmaya karar veren, daha sonra ilgi duyduğu doğa bilimlerine yönelen İngiliz biyolog Charles Darwin, günümüzde bilim ve düşünce dünyasında devrim yaratanlar arasında gösterildi. 2009, ‘Darwin yılı' olarak ilan edilirken yıl boyunca daha fazla tartışılacak. Darwin'in 200’üncü doğum gününün yanı sıra en önemli yapıtları arasında gösterilen ‘Evrim Teorisi'nin açıklandığı ‘Türlerin Kökeni'nin yayımlanmasının da 150'inci yıldönümü nedeniyle bu yıl boyunca bir takım etkinlikler düzenlenmesine karar verildi.

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.


Günümüzde bile büyük tartışmalara neden olan Darwin’in, gençlik yıllarında İngiliz keşif gemisi ‘Beagle' ile katıldığı uzun yıllar süren araştırmaları, özellikle de Güney Amerika kıyılarındaki Galapagos Adaları'ndaki gözlemleri ile ‘Evrim Teorisi'nin ilk taslağını oluşturduğu hatırlatıldı. Darwin, teorisini tam olarak 50 yaşındayken, 1959'da ‘Türlerin Kökeni', kitabında yayımlandı. Darwin bu teoriyle, ‘yeni canlıların var olanlardan türeyerek evrimleştiğini' ve ‘canlılarda evrimin doğal seçme yoluyla gerçekleştiğini' iddia ederken, tüm canlıların bir yaratıcı tarafından yaratıldığını savunan ‘Yaratılış Teorisi' ile karşı karşıya getirilmesi nedeniyle sert eleştirilerle karşılaştı.
Alman DW Radyosu, ‘2009 Darwin yılı' nedeniyle bu yıl birçok ülkenin yanı sıra Almanya'da da etkinlikler düzenlendiğini bildirdi. Dresden kentindeki Hijyen Müzesi', doğa bilimci Charles Darwin'in doğumunun 200’üncü yılı nedeniyle 12 Şubat’ta 3 gün sürecek ‘Bir Eğitmen olarak Darwin' başlığını taşıyan konferans düzenledi. Mart ayı başında ‘Evrim Teorisi' hakkında Vatikan’da da konferans yapılmasına karar verildi. Almanya’da Darwin hakkında yayınlanacak yeni kitaplar da yayınlanacak. Bunlar arasında, Darwin uzmanları tarafından kaleme alınan evrim teorisine ilişkin kitapları ya da hayatı boyunca yaklaşık 7 bin 500 mektup yazan Charles Darwin’in mektuplarından orijinal örneklerin yer aldığı kitapların da yer aldığı belirtildi.


http://www.radikal.com.tr/Default.as...ticleID=915...eID=915370


Kendisine karşı çıkanların halen bilimsel bazda bir teori sunamadıgı bir bilim adamına saygı duymamak elde degil
" Taklitlerasıllarınıyüceltir. "
Saygı duyulacak bir tarafınız varsa... O tarafınıza saygılarımla!
Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.✿*゚¨゚✎
Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın._"ikinci el övgü tüccarları varsın bol bol konuşsun benim satacak malım yok ki övgüye ihtiyacım olsun"

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.
Şimdi Sularında Sessiz Bir Gemiyim Ben
Gözlerinin Derinliğinde
Yol Alan..

Deniz Mavide, Bulut Beyazda, Yıldız Gecede..
(Sevdam Sabıkamdır...)
aŞk-ı LâL isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Bookmarks

Tags
2009, darwin, yılı
Seçenekler Arama
Stil