Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Ekim 2008, 23:33   #1 (permalink)
Bundan sonra diLim LâL
 
aŞk-ı LâL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
  Date: 10 Eylül 2008
 Mesajlar: 30,893
Standart Fethiye / ÖlüdenizEskiden Telmessos olarak anılan bugünün doğası ve tarihi mekanları ile dikkat çeken Fethiye sayısız Likya kaya mezarlarının, belceğiz koyunun ve ünlü ölü denizin görülebileceği harika bir ilçe. Ölüdeniz yapı itibari ile yüzme ve su sporları için ideal. Fethiye de Likya’nın başkenti Xantos’un kalıntılarını, Letoon’da bulunan Leto, Apollo ve Artemis’e adanmış üç tapınağı görebilirsiniz.Mitolojik kayıtlara göre Apollo antik Likya kentinin en önemli limanı olan Patara’da doğar. Patara Letoon ve Xanthos’un güneyindedir. Bu antik kentlerin kalıntıları tarihi eserlere ilgi duyan insanları bekliyor. Fethiye’nin 22 km’ uzunluğundaki temiz beyaz sahili plaj sporları için uygun ortamlar sunuyor.

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.

ÖLÜDENİZ


"Cennetin kapısında bulunuyorsunuz" yazısı sizi Belçekız yolundan giderken karşılar. Bu harika yeri tanımlamak için kelimeler yetersiz kalır. İnanmak için görmeniz gerekir. Giriş yüksek eğimli tepelerde büyük çam ağaçlarıyla çevrilmiştir. Beyaz çakıl taşlarıyla dolu plajına 90 derecelik bir dönüş yaparak ulaşırsınız ve kıvrıla kıvrıla giden yollardan sonra bir ada gölünü andıran körfeze gelirsiniz. Burada çok ilginç bir hikaye size eşlik eder.

"Bir baba ve oğlu hemen bu korkunç kayaların olduğu yerde bir fırtınaya yakalanırlar. Oğlanın aklına parlak bir fikir gelir: Eğer kayalara yakın dururlarsa küçük bir körfez, kıyı bulabilirlerdi. Fakat bu arada babası kayalara yaklaşırlarsa parçalanacakları konusunda ısrar etmekteydi. Tartışma gittikçe alevlenir ve gemileri tam karaya oturmak üzereyken adam oğlunu bir kürekle fırlatır ve hemen dümeni çevirir. Ve o anda kendilerini sakin bir körfezde bulurlar." Balıkçıların anlattığı bu hikayeye göre buraya Ölü Deniz denmiştir. Şimdi en fırtınalı günlerde bile bu körfezde hiçbir kıpırtı olmaz.

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.

Ölüdeniz ve Belçekız uzun plajlarıyla, kumlara kadar inen çam ağaçlarıyla ve heran değişen gök mavisi rengiyle dünyaca ünlü biryerdir. Sezon yaklaşık 10 ay sürer. Sayısız kamp alanları, tahta evler, moteller, hoteller vardır. Bu etkileyici yerin ulaşım ağını dolmuşlar sağlamaktadır.


Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.
" Taklitlerasıllarınıyüceltir. "
Saygı duyulacak bir tarafınız varsa... O tarafınıza saygılarımla!
Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.✿*゚¨゚✎
Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın._"ikinci el övgü tüccarları varsın bol bol konuşsun benim satacak malım yok ki övgüye ihtiyacım olsun"

Resmi Tam Boyutta Görmek için Tıklayın.
Şimdi Sularında Sessiz Bir Gemiyim Ben
Gözlerinin Derinliğinde
Yol Alan..

Deniz Mavide, Bulut Beyazda, Yıldız Gecede..
(Sevdam Sabıkamdır...)
aŞk-ı LâL isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla